03.09.2021 / Wiadomości

Adwokaci dzieciom uchodźców – zbiórka rzeczowa

Komisja Wizerunku NRA wraz z izbami adwokackimi pragnie zaprosić wszystkich chętnych do pomocy w zbiórce rzeczowej „Adwokaci dzieciom uchodźców”.

Wychodząc naprzeciw pilnym potrzebom ośrodków dla cudzoziemców, w których znalazły się ewakuowane dzieci z Afganistanu wyślemy pomoc do Ośrodków, do których członkowie Komisji dotarli i zebrali informacje o potrzebach rzeczowych. Akcja wsparcia i zbiórka dotyczy potrzeb dla dzieci zdezorientowanych sytuacją, które nie są niczemu winne i które znalazły się w Polsce z dnia na dzień, a rzeczy jakie posiadają to te, w których wylądowały po ewakuacji. Dzieci na pewno ucieszą się także z zabawek i słodyczy.

Otwórzmy nasze serca i szafy, w których na pewno znajdziemy ubrania i buty, z których nasze dzieci już wyrosły. Lista potrzebnych artykułów wskazywana przez poszczególne ośrodki: pieluchy, mleko modyfikowane, ubranka dla niemowląt, ciepła odzież (w tym buty) dla dzieci w wieku 4-12 lat, środki czystości, chemia gospodarcza.

Osoby chętne by wesprzeć naszą akcję prosimy o przyniesienie rzeczy spakowanych do toreb ozdobnych i kartonów do siedzib ORA (Al. Ujazdowskie 49) w godzinach pracy biura Rady do wtorku 7 września do godz. 12.00.

Następnie zapakowane rzeczy zostaną przekazane do wybranych Ośrodków.