10.05.2018 / Wiadomości

5. Tydzień Konstytucyjny – zgłoszenia do 16 maja br.

Z wielką radością ogłaszamy, że ruszyły zapisy do 5. edycji Tygodnia Konstytucyjnego! Dotychczas zajęcia odbyły się w około 1300 szkołach, przeprowadziło je 1711 prawników i prawniczek, a skorzystało z nich blisko 130 tysięcy uczniów i uczennic z całej Polski. Tym razem ponownie do udziału zapraszamy nie tylko szkoły!

Zgłoszenia

Zgłoszenia przyjmujemy do 16 maja br.

➡ Formularz zgłoszeniowy dla szkół/organizacji*:
https://goo.gl/5CFsfA

➡ Formularz zgłoszeniowy dla prawników:
https://goo.gl/XjaTBJ

➡ Więcej informacji: www.stowarzyszenieholda.pl

W ramach akcji odbywają się lekcje o roli Konstytucji, znaczeniu wyborów i samorządności prowadzone przez prawników – praktyków. Wszystko po to, żeby pokazywać jak bardzo Konstytucja wpływa na codzienne sprawy każdego z nas. Aby wziąć udział w Tygodniu Konstytucyjnym wystarczy wypełnić formularz kontaktowy i oddać się w ręce Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy. To właśnie my łączymy w pary prawników i szkoły/organizacje oraz pomagamy w ustaleniu terminów zajęć.

Patronat Honorowy nad Tygodniem Konstytucyjnym objął Rzecznik Praw Obywatelskich dr Adam Bodnar.

Nadzór merytoryczny nad programem sprawuje Prof. Marcin Matczak.

W pracę nad materiałami dydaktycznymi włączyło się POLIS Stowarzyszenie Młodych Dziennikarzy oraz Koło Naukowe Prawa Konstytucyjnego Legislator, działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Tydzień Konstytucyjny organizujemy także we współpracy ze Stowarzyszeniem 61 (MamPrawoWiedziec.pl).

Kto może wziąć udział?

Tydzień Konstytucyjny rozszerza swój zasięg – do udziału w akcji zapraszamy szkoły oraz organizacje działające lokalnie, domy kultury, czy biblioteki.

Organizator

Organizatorem Tygodnia Konstytucyjnego jest Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy, założone przez grupę prawników, którzy poprzez swoją działalność chcą przypominać postać prof. Zbigniewa Hołdy, jego bogatą aktywność naukową i społeczną. Chcą zajmować się prawem i edukacją prawniczą w sposób otwarty i twórczy. Budować płaszczyznę porozumienia i wspólnego działania przedstawicieli różnych zawodów prawniczych.

Autorka grafiki

Gosia Piekarska