VII Koncert Bożonarodzeniowy Izby Adwokackiej w Warszawie za nami

W piątkowy mroźny wieczór 16 grudnia 2022 r. po 3-letniej przerwie odbył się VII Koncert Bożonarodzeniowy Izby Adwokackiej w Warszawie zorganizowany
przez Komisję Integracji Środowiskowej, Kultury i Sportu.  Sala im. Henryka Krajewskiego w siedzibie Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie wypełniła się po brzegi jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem, a wydarzenie przyciągnęło ponad 100 gości.

Koncert otworzyła adw. dr Katarzyna Gajowniczek-Pruszyńska, Wicedziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, która  powitała gości, złożyła życzenia świąteczne w imieniu Dziekana i całej Rady oraz przekazała podziękowania występującym adwokatom i aplikantom adwokackim.

W programie koncertu utalentowani adwokaci i aplikanci adwokaccy zaprezentowali bardzo zróżnicowany świąteczny repertuar, obejmujący zarówno tradycyjne polskie kolędy,
jak i piosenki świąteczne. W trakcie koncertu miał także miejsce występ wyjątkowego gościa: Maryny Melnyk, ukraińskiej ekonomistki mieszkającej w Polsce, który przyczynił się do organizacji świątecznej zbiórki na rzecz Fundacji Ukraiński Dom.

Atmosfera była wyjątkowa. Gromkie brawa padały po każdym z występów. Publiczność była zachwycona profesjonalizmem, zaangażowaniem, wysokim poziomem umiejętności wokalnych oraz różnorodnością repertuaru. Usłyszeliśmy piosenki po polsku, angielsku, ukraińsku, a nawet w języku niderlandzkim!

W programie mogliśmy podziwialiśmy wg kolejności wejścia na scenę:

adw. Katarzynę Szwedowicz-Bronś, która rozpoczęła koncert pięknym wykonaniem „Winter Wonderland” a w drugiej części zaśpiewała pochodzącą z Anglii kolędę „The First Noel”;

apl. adw. Michała Terebeckiego w niezwykle pięknym utworze ‘Na całej połaci śnieg” z repertuaru kabaretu Starszych Panów, który później zachwycił widownię piosenką „Mam te moc” z filmu Disneya „Kraina Lodu”;

Marynę Melnyk w piosence „Happy New Year and Christmas’, która wykonała także tradycyjną pieśń “Nowa radost stała”. Dodatkowo, na zakończenie koncertu Maryna Melnyk zaśpiewała także  kolędę „Cicha Noc” po ukraińsku;

adw. Joannę Obrębską z kolędą „Lulajże mi lulaj” oraz „Have yourself a Merry little Christmas” Franka Sinatry;

adw. Katarzynę Majer-Gębską, współorganizatorkę cyklicznego koncertowania bożonarodzeniowego z piosenką „Mistletoe and Wine” oraz w duecie z adw. Konradem Pawłem Opalskim w wykonaniu kolędy „Przybieżeli do Betlejem”;

apl. adw. Patryka Wryczę, który zaśpiewał „Blue Christmas” Elvisa Presleya i zagrał na klarnecie;

adw. Konrada Pawła Opalskiego,  którego wykonanie „All I want for Christmas is you” wsparła cała sala;

adw. Mateusza Korteweg śpiewającego po niderlandzku „Komt allen tezamen” czyli „Wszyscy razem” oraz „O kom, o kom, Immanuel”;

adw. Dominikę Tomaszewską, współorganizatorkę koncertu, która wykonała piosenkę „So This is Christmas” oraz kolędę „Gdy Śliczna Panna”;

– apl. adw. Aleksandrę Kamińska grająca na fortepianie i śpiewającą wraz z córkami „Uciekali” z musicalu Metro oraz kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki”;

– adw. Adrianę Gostępską wykonującą  kolędę „Jezus Malusieńki” oraz kolędę „Nie było miejsca dla Ciebie”.

Z przyczyn losowych w koncercie nie wystąpili adw. Tuan Pham oraz apl. adw.  Andżelika Balcerek , których nam bardzo brakowało.

Tworząc rodzinną i świąteczną atmosferę koncert poprowadzili: adw. Dominika Tomaszewska, adw. Katarzyna Majer-Gębska oraz adw. Konrad Paweł Opalski.

Nie odbyło się też bez bisów.  Na życzenie publiczności wspólnie ze wszystkimi uczestnikami wystąpił apl. adw. Michał Terebecki z piosenką „Mam tę moc”, a na zakończenie usłyszeliśmy i śpiewaliśmy razem „Bóg się rodzi”.

Wykonawcom towarzyszył niezastąpiony pianista Michał Bruliński.

Prezenty dla wykonawców ufundowało Wydawnictwo C.H. Beck, które artystom wręczył Dyrektor Wydawnictwa Pan Kamil Kowalski.

Swoim uczestnictwem koncert zaszczycili: adw. Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska – posłanka na Sejm RP, adw. Anisa Gnacikowska – członkini Naczelnej Rady Adwokackiej, adw. Małgorzata Tyszka-Hebda – Wiceprezes Wyższego Sądu Dyscyplinarnego Adwokatury, adw. Anna Atanasow, adw. Jakub Bartosiak, adw. Agata Rewerska – członkinie i członek Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, adw. Joanna Tkaczyk-Lipnicka – zastępczyni członka Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, adw. dr Witold Kabański – były Prezes Sądu Dyscyplinarnego i sędzia Wyższego Sądu Dyscyplinarnego oraz adw. Anna Borkowska – sędzia Sądu Dyscyplinarnego. Na widowni zasiadł także były ambasador Wielkiej Brytanii i prawnik z wykształcenia Pan Robin Barnett.

Po koncercie goście do późnych godzin wieczornych mieli okazję do rozmów w kuluarach przy świątecznym poczęstunku. Powstał pomysł by reaktywować po latach Chór Adwokacki.

Szczególne podziękowania należą̨ się̨ głównym organizatorkom: adw. Dominice Tomaszewskiej – pomysłodawczyni koncertu oraz adw.  Katarzynie Majer-Gębskiej, która wspiera jego organizację, już od wielu lat.

Dziękujemy też za wsparcie radczyni prawnej Aleksandrze Petrykowska, dzięki której mieliśmy okazję uczestniczyć  w  świątecznej zbiórkę na rzecz Fundacji Ukraiński Dom. Pani Mecenas przez kilka miesięcy zawiesiła wykonywanie zawodu radcy prawnego i poświęciła cały swój czas pracy na organizowanie pomocy uchodźcom z Ukrainy.

Na prośbę koleżanek i kolegów przekazujemy też link do wpłat na stronie Fundacji Ukraiński Dom (d. Fundacja Nasz Wybór):

Zapraszamy od obejrzenia zdjęć z wydarzenia:

adw. Monika Rajska

Przewodnicząca Komisji Integracji Środowiskowej Kultury i Sportu