01.07.2024 / Sport

Treningi biegowe – zapraszamy członków izby!

Komisja Integracji Środowiskowej, Kultury i Sportu uprzejmie przypomina i zaprasza wszystkich Członków Naszej Izby wraz z rodzinami na cotygodniowe treningi biegowe. Nasi biegacze integrują się podczas wspólnych treningów, przygotowują razem formę do różnych biegów, w tym do nadchodzącego Biegu Powstania Warszawskiego. Bieganie stanowi doskonałą bazę do wielu innych sportowych aktywności, pomaga budować ogólną wytrzymałość przydatną w innych dyscyplinach sportowych, jak np. tenis, padel czy narciarstwo w sezonie zimowym.  Jeśli masz wolny środowy wieczór, warto dołączyć do Izbowej Grupy Biegowej. Poniżej garść informacji na temat organizacji treningów.

GDZIE I KIEDY TRENUJEMY?

Zajęcia biegowe odbywają się przy stadionie lekkoatletycznym przy Myśliwieckiej 9 w każdą środę (prócz Świąt i dni ustawowo wolnych od pracy) o godzinie 19.00.   Czasem biegamy również w Łazienkach Królewskich, w okolicy Zamku Ujazdowskiego bądź przy Skwerze Strehla.

JAK WYGLĄDA I ILE TRWA TRENING?

Trening trwa ok 60 minut. Rozpoczyna się od zbiórki i rozgrzewki, a następnie biegacze realizują przewidziany przez trenera trening biegowy. Czasami skupiamy się na poprawie szybkości i przyspieszeniach na bieżni tartanowej, innym razem realizujemy tzw. „siłę biegową” i biegamy np. kilka odcinków podbiegów w ul. Agrykola bądź w Łazienkach Królewskich. Po zasadniczej części zajęć wykonujemy luźne, powolne rozbieganie i wracamy na 5 minut rozciągania na stadionie.

Dokładne info na temat nadchodzącego w danym tygodniu treningu jest umieszczane przez Koordynatora bądź trenerkę na Fanpage’u Sekcji Biegowej: https://www.facebook.com/groups/1706445596313834

CO WARTO MIEĆ ZE SOBĄ?

Dobre samopoczucie, wygodne sportowe buty i strój (dopasowany do pory roku😊). W sezonie letnim pamiętamy o butelce wody lub napoju izotonicznego. Warto w kieszeni mieć telefon, w razie ew. spóźnienia i wybiegnięcia grupy poza stadion lekkoatletyczny, pomoże to ustalić lokalizację treningu zasadniczego.

KALENDARZ NADCHODZĄCYCH TRENINGÓW

3, 10, 17, 24 oraz 31 lipca

UWAGA: 27 lipca odbędzie się Bieg Powstania Warszawskiego. Zapisy są aktywne, zachęcamy do udziału w Biegu, tym bardziej, że w tym roku wypada 80-ta rocznica Powstania.

7, 14, 21 oraz 28 sierpnia

4, 11, 18 oraz 25 września

2, 9, 16, 23 oraz 30 października

6, 13, 20 oraz 27 listopada

UWAGA: 11 listopada odbędzie się 34. Bieg Niepodległości. Wzorem poprzednich lat stworzony będzie ranking adwokacki a najszybsi koledzy i koleżanki otrzymają pamiątkowe puchary ufundowane przez Izbę Adwokacką oraz publikacje kodeksowe.

4, 11 oraz 18 grudnia

Zapraszamy serdecznie zarówno dotychczasowych uczestników treningów jak i osoby, które dopiero chcą rozpocząć aktywność biegową!
Aktualności można śledzić w grupie Sekcji Biegowej: https://www.facebook.com/groups/1706445596313834

 

Z koleżeńskimi pozdrowieniami,

Adw. Monika Rajska, Przewodnicząca Komisji Integracji Kultury i Sportu

Adw. Anna Nowicka, Koordynatorka Sekcji Biegowej

Apl. adw. Miłosz Kołcz-Otwinowski, Koordynator grupy aplikanckiej