Szkolenie SPP: Czy dzieci mają prawo do prywatności w dobie cyfryzacji? Zagadnienia wybrane

Sekcja Praw Dziecka serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie edukacyjne pt. „Czy dzieci mają prawo do prywatności w dobie cyfryzacji? Zagadnienia wybrane”, które odbędzie się w dniu 16 lutego w godzinach 18.00-20.00 na platformie zoom.

Plan szkolenia:

1. Wyzwania dla ochrony prywatności dzieci w związku z „danetyzacją dzieciństwa”
2. Zasady przetwarzania danych osobowych dzieci w świetle RODO i działań wybranych organów nadzorczych (Prezes UODO, DPC, CNIL). W tej części szkolenia uczestnicy dowiedzą się m.in.:
– jakie są podstawy przetwarzania danych osobowych dzieci
– czy i jak realizować obowiązek informacyjny wobec dzieci ? Jak informować je o naruszeniu ochrony danych osobowych?
– jak realizować prawa dzieci wynikające z RODO?
3. Przetwarzanie danych biometrycznych dzieci przez szkoły i inne podmioty
4. Publikowanie wizerunku dziecka w internecie
5. Trendy w ochronie danych osobowych dzieci w 2022 r.

Prelegent:

Mateusz Kupiec – prawnik w kancelarii Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy, zajmuje się doradztwem prawnym dotyczącym szeroko pojętego prawa nowych technologii, koncentrując się na zagadnieniach związanych z prawem ochrony danych osobowych, ochroną prywatności oraz dostępem do informacji publicznej. Autor publikacji naukowych z zakresu prawa ochrony danych osobowych i ochrony informacji. Laureat stypendium Ministra Edukacji i Nauki dla studentów za znaczące osiągnięcia naukowe. Zdobywca I miejsca oraz nagrody specjalnej w IX edycji konkursu Urzędu Ochrony Danych Osobowych na esej dla studentów. Wyróżniony I nagrodą Ministra Edukacji i Nauki w kategorii praca magisterska w XIX edycję Konkursu na najlepszą pracę naukową na temat własności intelektualnej. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Link do rejestracji: https://zoom.us/webinar/register/WN_XkOjxgebRd-tIF-8iqlE1g