Szkolenie specjalistyczne z pomocy prawnej dla cudzoziemców, w tym uchodźców wojennych

Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje szkolenie specjalistyczne z pomocy prawnej dla cudzoziemców,  w tym uchodźców wojennych, które odbędzie w marcu br. Dokładna data zostanie podana w późniejszym terminie. By wziąć udział w szkoleniu należy wypełnić formularz dostępny pod poniższym linkiem do 4 marca 2022 r. do godz. 12:00.

Link do zapisów: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe-ndoYEaQUAjccMLo28Tu_EFDt5EQTn_pDsELp_txbQkZmZg/viewform?usp=sf_link

Szkolenie skierowane jest do osób udzielających bezpłatnych porad prawnych (adwokatów, radców prawnych, doradców obywatelskich, mediatorów oraz aplikantów radcowskich i adwokackich), zainteresowanych rozwijaniem swoich umiejętności w tym zakresie. Rekomenduje się wzięcie udziału w szkoleniu przede wszystkim osobom zatrudnionym w punktach nieodpłatnej pomocy oraz członkom organizacji pomocowych pracujących z cudzoziemcami na terytorium RP.

Szkolenie zostanie poprowadzone przez praktyków mających doświadczenie w prawie cudzoziemców będzie bezpłatne i odbędzie się w formie online. Planowo zostanie ono zrealizowane w marcu 2022 r., po uprzednim zebraniu zgłoszeń i ocenie skali zainteresowania.