Szkolenie hybrydowe: Zasady przyłączenia do sieci – najnowsze rozwiązania i praktyka regulacyjna – 22.06.23r.

Sekcja Prawa Gospodarczego i Handlowego przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie serdecznie zaprasza na wykład pt. Zasady przyłączenia do sieci – najnowsze rozwiązania i praktyka regulacyjna.

Prelegent : dr Zdzisław Muras

Szkolenie odbędzie się 22 czerwca 2023 r. (czwartek) w godz. 18.00 – 20.00  w formie hybrydowej: stacjonarnie – siedziba Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, sala im. H. Krajewskiego (1 piętro) + platformie ZOOM

Link do rejestracji na szkolenie: https://ora-warszawa-pl.zoom.us/webinar/register/WN_XLXgEOzsRAiCVaQLzh3ZPA

Zapraszamy do zapisów!

Uczestnicy otrzymają 2 punkty szkoleniowe za udział w spotkaniu.

Prelegent: dr Zdzisław Muras, radca prawny, wieloletni pracownik Urzędu Regulacji Energetyki reprezentujący Prezesa URE przed wszystkimi instancjami sądowymi europejskimi i krajowymi, doświadczony wykładowca akademicki i MBA. Autor i współautor kilkudziesięciu publikacji naukowych, w tym dziewiętnastu książek i opracowań zwartych, licznych glos do orzeczeń Sądu Najwyższego i artykułów z zakresu postępowania karnego, prawa wykroczeń, administracyjnego, gospodarczego oraz prawa energetycznego (związanych z energetyką odnawialną, efektywnością energetyczną, kogeneracją, koncesjonowaniem, czy rynkiem paliw ciekłych oraz statusem odbiorców przemysłowych). Jest redaktorem i współautorem m.in. komentarza do Prawa energetycznego (2016) i Komentarza do dyrektywy 2009/28/WE – Dyrektywa OZE (2018).

Plan szkolenia:

1. Podstawowe regulacje dotyczące przyłączania do sieci:
  2. Przyłączanie na zasadach „publicznoprawnych”,
  3. Przyłączanie na zasadach „komercyjnych”,
  4. Ekspertyza wpływu na sieci – obowiązek sporządzenia i zakres udostępniania,
  5. Przyłączanie źródeł wytwarzania – gazowych – rozwiązania noweli ustawy Prawo energetyczne (druk UC74),
  6. Przyłączanie spółdzielni energetycznych – nowy zakres obowiązku publicznoprawnego – propozycja zmian ustawy,
  7. Linia bezpośrednia – kierunek zmiany ustawy Prawo energetyczne,
  8. Cable pooling – sygnalizacja kierunku prac nad nowymi rozwiązaniami,
  9. Planowanie rozwoju przedsiębiorstw energetycznych – zakres jawności dokumentu.

Szkolenie będzie stanowić także okazję do zebrania podpisów adwokatów chętnych do działania i korzystania z podobnych wydarzeń organizowanych w ramach nowo powstającej Sekcji Prawa Energetycznego. Deklaracje od zainteresowanych osób będą zbierane w formie papierowej, jak również można dokonać zapisu gotowości przystąpienia do nowej Sekcji Prawa Energetycznego na adres sekcje@ora-warszawa.com.pl. Do złożenia wniosku konieczny jestem zebranie co najmniej 30 osób.

adw. dr Kamil Szmid

Koordynator ds. sekcji tematycznych