Studenci WPiA UJ odkrywali tajemnice aplikacji i pracy adwokata podczas szkolenia w Poroninie

W dniach 22-24 marca 2024 roku odbyło się wyjątkowo inspirujące szkolenie, zorganizowane w Poroninie podczas XXIII Wyjazdu Integracyjno-Szkoleniowego studentów Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. To ważne wydarzenie zostało wsparte przez Okręgową Radę Adwokacką w Warszawie oraz Naczelną Radę Adwokacką.

Spotkanie zgromadziło licznych przyszłych prawników i było poświęcone tematyce adwokatury jako wolnego zawodu prawniczego oraz aplikacji adwokackiej, do której warto rozpocząć przygotowania już podczas studiów. Na zaproszenie Samorządu Studentów WPiA UJ szkolenie przeprowadził członek Izby Adwokackiej w Warszawie – aplikant adwokacki Miłosz Kołcz-Otwinowski, absolwent WPiA UJ oraz obecny Wiceprzewodniczący Samorządu Aplikantów Adwokackich warszawskiej Izby.

Prowadzący dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodymi adeptami prawa, mając na celu przybliżenie studentom możliwości rozwoju zawodowego w adwokaturze oraz wsparcie ich w podejmowaniu świadomych decyzji dotyczących przyszłej kariery prawniczej. Uczestnicy mieli okazję poznać strukturę władz adwokatury, aspekty działalności samorządu aplikantów oraz zdobyć informacje o przebiegu szkolenia aplikanckiego oraz egzaminie wstępnym na aplikację.

Atmosfera otwartości, współpracy i aktywnego słuchania podczas spotkania sprzyjała wymianie doświadczeń oraz dyskusji, w trakcie której uczestnicy zadawali wiele pytań prowadzącemu.

Poza częścią edukacyjną, Naczelna Rada Adwokacka i Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie wsparły wydarzenie, ofiarowując uczestnikom upominki i gadżety biurowe związane z adwokaturą.

Samorząd Aplikantów Adwokackich Izby Adwokackiej w Warszawie