14.09.2021 / Sport

XVI Adwokackie Mistrzostwa Żeglarskie za nami

W dniach 2–5 września 2021 roku odbyły się XVI Adwokackie Mistrzostwa Polski w Żeglarstwie – Giżycko 2021, organizowane przez Komisję Integracji Środowiskowej, Kultury i Sportu – Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie oraz Sailing Event Karol Górski.

XVI Adwokackie Mistrzostwa Polski w Żeglarstwie zostały objęte patronatem Komisji Integracji Środowiskowej, Kultury, Sportu i Turystyki przy Naczelnej Radzie Adwokackiej.

Głównym Partnerem AMP był Canal+.

Adwokaci i aplikanci adwokaccy z całej Polski kolejny raz mieli okazję zmierzyć się na wodach jeziora Kisajno tym razem w bardzo różnych, czasem ekstremalnych warunkach pogodowych. W czasie regat rozegrano w sumie 6 wyścigów. Wieczorne spotkanie umilił koncert szantowy cenionego wykonawcy Romana Tkaczyka.

Pomimo panujących jeszcze obostrzeń związanych z pandemią w Mistrzostwach wzięło udział aż 16 załóg. Najsilniej reprezentowane były Izby Adwokackie w Warszawie, Katowicach oraz Gdańsku. Co nastraja optymizmem, w AMP wzięła udział duża grupa aplikantów adwokackich z Warszawy, którzy po raz pierwszy w tym roku otrzymali dofinansowanie ze swojej izby.

Niekwestionowanym zwycięzcą tegorocznej edycji Adwokackich Mistrzostw Polski w Żeglarstwie była załoga z Izby Adwokackiej w Warszawie ze sternikiem adwokatem Piotrem Rzepeckim. Na koncie zwycięskiej załogi było nie tylko zajęcie pierwszego miejsca w klasyfikacji generalnej jak i właściwych dla adwokatów regatach, ale również zdobyli oni Puchar Canal+ Głównego Partnera AMP za zajęcie pierwszego miejsca w pierwszym wyścigu regat. Osiągnięcie to tym bardziej zasługuje na uznanie z uwagi na bardzo trudne warunki, jakie w pierwszym dniu panowały na jeziorze, kiedy wiatr w porywach dochodził do 6 stopni w skali Beauforta.

Na podium na drugim miejscu znalazła się załoga, w skład której weszli adwokaci z Izby Adwokackiej w Warszawie oraz Pomorskiej Izby Adwokackiej ze sternikiem adwokat Anisą Gnacikowską – Komandorem AMP. Trzecie miejsce zajęła także załoga z Krakowa ze sternikiem adwokatem Arturem Latawcem.

Podczas uroczystej gali zostały przyznane także nagrody najlepszej żeglarki dla adwokat Magdy Jasiewicz z Izby Adwokackiej w Katowicach oraz wieloletniego uczestnika AMP Adama Szyszki.

Wręczono także nagrody specjalne – vouchery na szkolenia regatowa. Firma Sailing Event – Karol Górski uhonorowała w ten sposób adwokata Przemysława Piotrowskiego za uczestnictwo we wszystkich dotychczasowych edycjach AMP a firma CMS Sport – Maciej Sinczak ufundowała drugi voucher adwokatowi Krzysztofowi Nowakowi.

Na AMP mieliśmy także przyjemność gościć liczne grono przedstawicieli władz naszego samorządu: adw. Justynę Mazur – członka NRA i przewodniczącą Komisji Wizerunku, adw. Przemysława Piotrowskiego sędziego WSD, adw. Lukę Szaranowicza – przewodniczącego Komisji Rewizyjnej IA w Warszawie, adw. Tomasza Gurdka – członka ORA w Katowicach oraz adw. Kamila Szmida – członka ORA w Warszawie.

Za bezpieczeństwo i doskonałą organizacje pragniemy podziękować organizatorowi firmie Sailing Event Karol Górski, która jest z nami już od 9 edycji.

Dziękujemy naszemu Głównemu Parnertowi Canal +.

Na końcu, ale nie mniej gorące podziękowania kierujemy do wszystkich uczestników za wspaniałą zabawę, wyrozumiałość dla trudnych warunków atmosferycznych i decyzji organizatorów oraz fantastyczną atmosferę koleżeństwa i zdrowiej rywalizacji.

Do zobaczenia za rok!

Komitet Organizacyjny AMP

Adw. Anisa Gnacikowska

Adw. Marcin Rudzki

Adw. Maciej Mackiewicz