01.02.2019 / Sport

Relacja z XI Otwarty Zimowy Turniej Tenisowy Adwokatów

Na kortach Legii, w dniach 26-27 stycznia 2019 roku odbył się XI Otwarty Zimowy Turniej Tenisowy Adwokatów. Udział wzięło ok. 60 zawodników, w tym 20 adwokatów, 2 aplikantów adwokackich, liczna reprezentacja samorządu radcowskiego (15 uczestników), trzech prokuratorów, jeden komornik i przedstawiciel wydawnictwa prawniczego. W tym roku wyjątkowo dopisali goście z innych izb, w tym największa grupa prawników z Łodzi (5 tenisistów), a także Radomia, Radomska, Kielc, Siedlec, Olsztyna, Gdańska i Szczecina. Po raz drugi w Warszawie gościliśmy silną reprezentację Adwokatury Litewskiej.

W imieniu Dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie wszystkich tenisistów uroczyście powitała adw. Monika Rajska – Przewodnicząca Komisji Integracji Środowiskowej Kultur i Sportu oraz r.pr. Tomasz Nawrot – przedstawiciel OIRP w Warszawie. Warto podkreślić, że turniej przyczynia się do zacieśniania relacji i współpracy między oboma warszawskimi Izbami.  W ciągu dwóch dni turniejowych rozegrano ok. 100 meczów w 8 kategoriach singlowych i deblowych.

W najmocniej obsadzonej kategorii Mężczyźni OPEN wygrał Tomasz Modro (Izba Komornicza w Łodzi), a drugie miejsce zajął r.pr.  Paweł Bilicki (OIRP Szczecin). Zwycięzcą kat. 35+ został r.pr. Zbigniew Krajewski (OIRP Warszawa) wygrywając z prawnikiem Łukaszem Kamińskim (Warszawa). W kategorii 45+ Artur Mądry (Warszawa), pokonał Romana Różańskiego, wieloletniego przyjaciela turnieju.  Wielki sukces w kat. 55+ odniósł adw. Andrzej Murek (ORA Siedlce) pokonując ubiegłorocznego zwycięzcę Mariusza Jesionka (Warszawa).  Szczególne wyrazy uznania za walkę w kategorii 55+ należą się mecenasowi Sławomirowi Leśniewskiemu, weteranowi i pomysłodawcy.  Warto przypomnieć, że pierwszy turniej z jego inicjatywy odbył się dokładnie 10 lat temu!

Wśród Pań w kat. OPEN wszystkie mecze były na niezwykłe wysokim poziomie.  W finale spotkały się dwie byłe zawodniczki.   Po raz trzeci już zwyciężyła apl. radc. Katarzyna Kaleta (OIRP Warszawa) w świetnym finałowym meczu z adw. Martą Sołtys-Materą (ORA Warszawa).

W deblu Panów triumfowali Roman Różański z apl. adw. Piotrem Waraksą  (ORA Warszawa) pokonując parę litewską Mantasa Mikalopasa i Tomasa Bagdanskisa (Lithuanian Bar Association).  Bezapelacyjne zwycięstwo w mikście przypadło parze apl. radc. Ewelina Skaza (OIRP Warszawa) wraz z adw. Mateuszemm Zakrzewskim (ORA Warszawa).

Turniej był doskonałą okazją do integracji środowisk prawniczych z całej Polski. Miksty i deble trwały do późnych godziny wieczornych a zawodnicy chętnie spędzali czas między meczami w niezawodnej Cafe Legia. Sędzią Naczelnym już po raz kolejny był Pan Tomasz Pazik.

Była to siódma edycja turnieju na kortach tenisowych Legii.  Wcześniejsze turnieje odbywały się w Klubie Choszczówka oraz Okęcie Tennis Club.

Szczególne podziękowania należą się naszym partnerom marce LEXUS oraz Klubowi Tenisowemu Legia, bez wsparcia których to wydarzenie nie mogłoby się odbyć.   Piłką turniejową był HEAD ATP wysoko oceniony przez zawodników podobnie jak w zeszłym roku. Marka Head zapewniła także najnowsze modele rakiet do testowania.

Dziękujemy także partnerom, którzy umilili nam czas poza kortami: CUKIERNIA CIEŚLIKOWSCY, CARLSBERG oraz WINE AVENUE.

Nagrody dla 20 finalistów ufundowali nasi wspaniali darczyńcy: LEXUS Polska – nagrodą główną był „Weekend z Lexusem”, HEAD, SIGG, LEWANOWICZ, WINE AVENUE, JA BACZEWSKI, Wydawnictwo C.H. Beck i Wolters Kluwer.  Zwycięzcy otrzymali także pamiątki od Izby Adwokackiej w Warszawie oraz godzinę gry w tenisa ufundowaną przez Klub Tenisowy LEGIA.

Głównym organizatorem turnieju była adw. Monika Rajska – Przewodnicząca Komisji Integracji Środowiskowej Kultury i Sportu, we współpracy z adw. Joanna Tkaczyk, Wiceprzewodniczącą Komisji.  Komisja dziękuje za wsparcie przedstawicielom samorządu radcowskiego r.pr. Tomaszowi Nawrotowi oraz r.pr. Soni Strzeleckiej, a także adwokatkom Magdalenie Niegierewicz i Marcie Wyszyńskiej.

W uroczystym wręczeniu nagród udział wzięli adw. Andrzej Orliński – Wicedziekan Okręgowej  Rady Adwokackiej w Warszawie, r.pr Tomasz Nawrot – Przewodniczący Komisji Integracji i Sportu OIRPWarszawa, Kamil  Kowalski – przedstawiciel C.H. Beck oraz Marcin Hertel – przedstawiciel Klubu Tenisowego Legia.

Podczas turnieju odbyła się zbiórka na rzecz akcji społecznej „Tenis bez Barier” wspierającej tenisistów na wózkach. Ambasadorem tej akcji jest słynny Kamil Fabisiak – obecnie 20. rakieta na świecie wśród tenisistów na wózkach. Udało się zebrać niemałą kwotę 790 zł.  Bardzo dziękujemy za hojność.

Zdjęcia z turnieju dostępne są na Facebooku (fot. Piotr Gilarski):

https://www.facebook.com/pg/KomisjaIntegracjiKulturyiSportuORAWarszawa/photos/?tab=album&album_id=1825421940902993

Wszystkie koleżanki i kolegów tenisistów zapraszamy już na letni turniej o Puchar Dziekana OIRP w Warszawie, który zaplanowany jest w dn. 8-9 czerwca br. na kortach Klubu Warszawianka. A na Legii – do zobaczenia za rok J

adw. Monika Rajska, Przewodnicząca Komisji Integracji Środowiskowej Kultury i Sportu Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie