29.02.2020 / Sport

Relacja z Narciarskich Mistrzostw Adwokatury 2020

Po raz kolejny z rzędu Izba Adwokacka w Warszawie zwyciężyła w Narciarskich Mistrzostwach Adwokatury. W tym roku była to XXXVII edycja Mistrzostw, tym razem zorganizowana w Wiśle, w dniach od 28 lutego do 1 marca 2020 r. przez Naczelną Radę Adwokacką oraz Izbę Adwokacką w Katowicach. Impreza gościła blisko 200 uczestników, spośród których w dyscyplinach sportowych wystartowało łącznie prawie 130 osób. Izba Warszawska po raz kolejny cieszyła się z głównej nagrody, jaką jest puchar przyznawany najlepszej drużynie w klasyfikacji izb adwokackich. Na ten sukces zapracowała grupa prawie 20 członków warszawskiej Palestry. 

Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych w dniach poprzedzających Mistrzostwa, dwudniowy opad śniegu bezpośrednio przed rozpoczęciem zawodów pozwolił na zaciętą rywalizację we wszystkich konkurencjach. W tym roku, wszystkie dyscypliny zostały rozegrane jednego dnia, tj. 29 lutego 2020 r.

Od rana zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w narciarstwie alpejskim oraz w snowboardzie na trasach Ośrodka Narciarskiego Złoty Groń w Istebnej. Reprezentanci naszej Izby wielokrotnie zajmowali czołowe miejsca w swoich grupach, zdobywając jednocześnie punkty liczone do klasyfikacji izbowej. 

Wśród narciarek z grupy 1 najlepsze okazały się nasze zawodniczki – apl. adw. Aleksandra Łukaszyk (pierwsze miejsce) oraz adw. Judyta Sawicka (drugie miejsce). Tuż za podium w swoich grupach wiekowych znalazły się adw. Hanna Marczewska i adw. Izabela Karnkowska. 

Wśród mężczyzn, całe podium w grupie 8 stanowili zawodnicy z Warszawy, zwyciężył adw. Michał König, drugi był apl. adw. Witold Głuchowski, a trzeci adw. Konrad Godlewski. W swoich grupach wiekowych zwyciężali również adw. Ludwik Żukowski oraz adw. Tomasz Karnkowski. W snowboardzie, tuż za podium znalazł się adw. Maciej Dudziński.

Po zakończeniu konkurencji alpejskich, zawodnicy przenieśli się na wymagające i trudne technicznie trasy biegowe w Wiśle – Kubalonce. Długie i strome podbiegi oraz zjazdy wszyscy nasi zawodnicy pokonali z sukcesem. Drugą lokatę w biegu narciarskim kobiet zajęła nasza Izbowa Koleżanka – adw. Judyta Sawicka. Wśród mężczyzn z grupy 8 zwyciężył adw. Michał König, a adw. Piotr Sawicki zajął trzecie miejsce. W swojej grupie najlepszy czas osiągnął również adw. Ludwik Żukowski, który jednak przez pomyłkę został sklasyfikowany na trzecim miejscu.

Wyniki z obu konkurencji decydowały o klasyfikacji w dwuboju. Na szczególne wyróżnienie zasługują adw. Judyta Sawicka, adw. Michał König oraz adw. Ludwik Żukowski, którzy zwyciężali w swoich grupach. Drugą lokatę w tej kategorii zajął apl. adw. Witold Głuchowski.

Adw. Michał König, który zajął pierwsze miejsce zarówno w slalomie gigancie jak i w biegu narciarskim, został wybrany Najlepszym Zawodnikiem Mistrzostw.

Miłym podsumowaniem była wygrana Rodziny Państwa Karnkowskich w klasyfikacji rodzinnej.

Sukcesy naszych zawodniczek i zawodników przesądziły o kolejnej z rzędu wygranej Izby Adwokackiej w Warszawie w klasyfikacji izbowej. Na drugim miejscu uplasowała się Izba Lubelska, a na trzecim Izba Krakowska. Puchar dla najlepszej drużyny Mistrzostw odebrał członek ORA i nasz zawodnik adw. Kamil Szmid.

Serdecznie dziękujemy adw. Tomaszowi Gurdkowi  z Izby Katowickiej oraz pozostałym organizatorom za wspaniałą organizację Mistrzostw i fantastyczną atmosferę sprzyjającą integracji środowiskowej.