24.05.2019 / Sport

Rejs Adwokacki po Jeziorku im adw. Marii Budzanowskiej

Okręgowa Rada Adwokacka w Olsztynie wraz z Komisją Integracji Środowiskowej Kultury Sportu Turystyki i Wypoczynku NRA pod przewodnictwem adw. Stanisława Estreicha zapraszają do uczestnictwa w XXIX Ogólnopolskim Rejsie Adwokackim im. adw. Marii Budzanowskiej po Jezioraku w dniach 6-9 czerwca 2019r . Rejs odbędzie się pod patronatem – Prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej adwokata Jacka Treli .

Tegoroczne wydarzenie zbiega się z 40tą rocznicą pierwszego Rejsu, który odbył się w 1979 roku. Jego organizatorem i pomysłodawcą był adw. Konrad Urbanowicz.

W tym roku po raz pierwszy do organizacji Rejsu włączył się Ośrodek Badawczy Adwokatury NRA i jego Dyrektor adw. Andrzej Zwara poprowadzi konferencję naukową w Jażdżówkach.

Tradycyjnie po pierwszym dniu Rejsu w ośrodku w Jażdżówkach odbędą się zawody sportowe w piłce siatkowej, piłce nożnej, tenisie ziemnym oraz zawody wędkarskie.

Kiedy żeglarze będą pływali po Jezioraku, członkowie Klubu Rowerowego pojadą dookoła najdłuższego jeziora w Polsce jakim jest Jeziorak, pod przewodnictwem Komandora tego Rajdu Notariusz Bożeny Kozielskiej .

Z przykrością informujemy, że lista członków klubu biorących udział w Rajdzie Rowerowym jest już z przyczyn organizacyjnych zamknięta.

Koszt uczestnictwa w Resjsie wynosi od 450 zł (adwokaci) oraz 250 zł (aplikanci adwokaccy) w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31 maja 2019 r.

W ramach dokonanej wpłaty organizatorzy zapewniają całodzienne wyżywienie, udział w Balu Komandorsko-Dziekańskim, udział w seminarium naukowym, ubezpieczenie NW, ochronę WOPR uczestników regat, puchary i nagrody za udział w regatach, rozgrywkach sportowych, opłaty za cumowanie, korzystanie z urządzeń portowych oraz pamiątki z rejsu.

Partnerami wydarzenia jest Nest Bank Oddział w Olsztynie, Wydawnictwo Wolters Kluwer, CH Beck, firmęa Bi-eS „URODA” oraz firma „Dominik” Dominika Pawlikowskiego. Zapewne jak co roku Burmistrz Miasta Iławy i Starosta przekażą uczestnikom Rejsu pamiątki związane z naszym miastem oraz powiatem.

Załogi dokonują rezerwacji jachtów we własnym zakresie tak jak było to praktykowane dotychczas. Wszelkie rozliczenia, kaucje są płatne bezpośrednio wynajmującemu. Prosimy o dokonywanie rezerwacji w wybranych przez Państwa przystaniach jachtowych. W związku brakiem możliwości ubezpieczenia OC sterników wskazane jest wynajmowanie łodzi z ubezpieczeniem OC.

Przystanie partnerskie:

„MARIBO” tel.669-441-440 ,603-970-390, www.maribo.pl

Piotr Gancarz tel.601-489-319 www.Yacht.gancek.prv.pl

W Iławie funkcjonują również inne wypożyczalnie, które będą mogły wynająć jachty, a w przypadku problemów z wypożyczeniem jachtu należy kontaktować się z Dyrektorem Sportowym – Andrzejem Szydzikiem, tel. 502-090-893 lub adw. Andrzejem Kozielskim, tel. 603-773-222.

Szczegółowe informacje dotyczące zapisów oraz program Rejsu dostępne są na stronie ORA Olsztyn:

http://www.olsztyn.adwokatura.pl/aktualnosci/228/rejs-adwokacki

Z żeglarskimi pozdrowieniami,

Komitet Organizacyjny Resju:

adw. Andrzej Kozielski – Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego

adw. Jerzy Dobrzański – v-ce Dziekan ORA Olsztyn

adw. Ryszard Afeltowicz

adw. Marek Skrzeczkowski

Andrzej Szydzik, Dyrektor Sportowy, odpowiedzialny za organizacje i przeprowadzenie regat