07.08.2019 / Sport

140 adwokatów i aplikantów adwokackich pobiegło w 29. Biegu Powstania Warszawskiego

Już po raz 9 ponad 140 adwokatów i aplikantów adwokackich pobiegło 27 lipca 2019 r. w 29. Biegu Powstania Warszawskiego w grupie adwokackiej organizowanej przez Naczelną Radę Adwokacką.

W Powstaniu Warszawskim wzięło udział co najmniej 213 ówczesnych i późniejszych adwokatów.  W czasie całej II wojny światowej ponad połowa adwokatów i 90% aplikantów adwokackich. Jest to największa grupa zawodowa w Polsce, która poniosła tak wielką stratę podczas walki z okupantami. W ten sposób uczestnicy biegu oddają hołd poległym kolegom.

W tym roku trasa biegu na pięć i dziesięć kilometrów prowadziła przez ulice warszawskiego Śródmieścia ul. Bonifraterską do ul. Miodowej, Krakowskim Przedmieściem i Karową, następnie skręt w ul. Dobrą, Lipową do Browarnej, Topiel i Kruczkowskiego. Po skręcie w Ludną do ul. Czerniakowskiej, a następnie ul. Wilanowską do Wioślarskiej, Wybrzeżem Kościuszkowskim /w tym tunelem/ do ul. Krajewskiego, Zakroczymskiej i mety na ul. Konwiktorskiej. 

Tradycyjnie adwokaci jak i w latach poprzednich mogli przygotować się i odpocząć w strefie adwokata. Rozgrzewkę poprowadziła adw. Anna Karolina Malinowska z Izby Warszawskiej. Dla wszystkich uczestników Biegu w tym roku NRA przygotowała zielone czapki z logo Adwokatury oraz silikonowe bransoletki.

Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie ufundowała tysiąc pączków z adwokatem które rozdawał Mateusz Sokolnicki na terenie stadionu Polonia wszystkim uczestnikom Biegu.

W grupie adwokackiej na dystansie 10 km najszybszą biegaczką była adw. Hanna Litwiniuk z Izby Warszawskiej, najszybszym biegaczem zaś był adw. Krzysztof Feluch również z Izby Warszawskiej, który zajął 88 miejsce w klasyfikacji OPEN.

Na dystansie 5 km w grupie adwokackiej zwyciężyła adw. Katarzyna Witkowska z Izby Krakowskiej, zaś najszybszym biegaczem był adw. Aleksander Dragan z Izby Kieleckiej.

Najstarszym uczestnikiem Biegu w grupie adwokatów był adw. Lesław Bindas, a najmłodszą uczestniczką Hanna Jarosz.

Nagrody Adwokatury zwycięzcom z grupy adwokackiej wręczali adw. Jacek Trela, prezes NRA oraz adw. Anisa Gnacikowska, zastępca sekretarza NRA. Nagrody książkowe ufundował Ośrodek Badawczy Adwokatury, którego prezes, adw. Andrzej Zwara, brał udział w Biegu na dystansie 10 km. Biegaczom kibicował adw. Andrzej Siemiński z Naczelnej Rady Adwokackiej.

Dodatkowo NRA ufundowała nagrody dla najszybszych warszawiaków na mecie, na obu dystansach z grupy kobiet i mężczyzn.

Izba Adwokacka w Warszawie otrzymała wyróżnienie jako najliczniej reprezentowana izbę adwokacką. 

Serdecznie gratulujemy uczestnikom biegu i do zobaczenia za rok.