21.09.2023 / Sport

Spartakiada Prawników 2023 za nami!

Około 400 prawników z całej Polski po 3 letniej przerwie spotkało się by rywalizować sportowo w duchu fair play. Tegoroczna XXXI Ogólnopolska Spartakiada Prawników 2023 została zorganizowana przez m.in. Wielkopolską Izbę Adwokacką i odbyła się w Poznaniu w dniach 6-10 września 2023 roku. Prawnicy mogli konkurować w kilkudziesięciu dyscyplinach sportowych.

Patronat nad wydarzeniem objęła Naczelna Rada Adwokacka.

Naszą Izbę reprezentowało kilkunastu adwokatów i aplikantów adwokackich.

W klasyfikacji regionalnej mazowieccy prawnicy wypadli wyjątkowo dobrze.  

Zostali sklasyfikowani na drugim miejscu, zdobywając 31 złotych, 34 srebrne i 42 brązowe medale.

Wiele z cennych punktów do rankingu przypadło w udziale członkom warszawskiej palestry. 

Okręgową Radę Adwokacką w Warszawie reprezentowała adw. Agata Rewerska, członek ORA, która dopingowała wszystkich naszych zawodników i odebrała wraz z adw. Moniką Bieńkowską oraz adw. Piotrem Warchołem srebrny medal dla Mazowsza. 

Absolutną Rekordzistką była adw. Katarzyna Sękowska, która zdobyła aż 8 medali w lekkoatletyce, w tym 6 złotych w biegu na 100 m, skoku w dal, skoku wzwyż, pchnięciu kulą, sztafecie kobiet 4x 100 m, sztafecie mix 4x 100 m, jeden srebrny w ergometrze wioślarskim oraz jeden brązowy w biegu przełajowym na 5 km.

Katarzyna Sękowska jest członkiem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters. 

Od kilku lat odnosi sukcesy w zawodach lekkoatletycznych Masters w kraju i za granicą.

Adw. Monika Bieńkowska, kapitan drużyny siatkarskiej, zdobyła 2 medale: złoty medal w piłce siatkowej oraz brązowy medal w siatkówce plażowej. 

Adw. Marta Tomkiewicz-Januszewska zdobyła 2 medale złote w siatkówce halowej i przeciąganiu liny oraz 1 medal brązowy w siatkówce plażowej.

Adw. Marita Dybowska – Dubois zdobyła aż 3 medale brązowe: w siatkówce kobiet, deblu tenisowym kobiet oraz w mikście tenisowym.

Adw. Agnieszka Bykowska-Giler może poszczycić się 2 medalami złotymi – w siatkówce plażowej oraz halowej.

Adw. Magdalena Falkowska zdobyła brązowy medal w siatkówce halowej kobiet.

Adw. Piotr Warchoł zdobył medal brązowy w piłce nożnej.

Poza rywalizacją sportową, każdego wieczora uczestnicy mieli zapewnioną możliwość integracji.  W trakcie Spartakiady odbył się uroczysty Bal Sportowca, w którym uczestniczyli przedstawiciele władz wszystkich samorządów prawniczych.

W trakcie spartakiady i przy współpracy z Fundacją In_Spire zorganizowana została licytacja oraz zbiórka, podczas których zebrano 48.595 zł.  W licytacji brał udział nie kto inny jak Miś Adwokat, który został oficjalną maskotką Spartakiady. 

Zgodnie z ogłoszeniem organizatorów kolejna Spartakiada planowana jest w Spale, przy czym ostateczna decyzja podjęta zostanie do końca roku.

Adw. Monika Rajska

Przewodnicząca Komisji Integracji Środowiskowej, Kultury i Sportu

Adw. Piotr Warchoł,

Członek Komisji Integracji Środowiskowej, Kultury i Sportu