06.07.2022 / Wiadomości

Ruszyła jubileuszowa edycja konkursu Rising Stars. Młodzi prawnicy walczą o tytuł „Lidera jutra”

Ruszyła XI edycja konkursu Rising Stars Prawnicy – Liderzy jutra 2022, organizowanego przez Wolters Kluwer Polska. Kapituła konkursu wyłoni młodych prawników wyróżniających się wiedzą merytoryczną, pracą na rzecz państwa prawa i społeczeństwa oraz kreatywnością i wykorzystaniem nowych technologii w pracy.

Konkurs skierowany jest do młodych prawników, którzy nie ukończyli 35. roku życia. Wśród kryteriów oceny znalazły się również działalność pro bono, dbanie o jakość stanowienia i stosowania prawa oraz osiągnięcia naukowe i innowacyjność.

W konkursie Rising Stars biorą udział zarówno prawnicy pracujący w kancelariach, jak i w firmach oraz innych podmiotach (np. w samorządzie terytorialnym czy organizacjach pozarządowych).

Zgłoszenia kandydatów można przesyłać do 12 września 2022 r. Statuetki Rising Stars zostaną wręczone podczas uroczystej gali, która odbędzie się w listopadzie w Warszawie.

Spośród nadesłanych zgłoszeń kapituła konkursu wyłoni 35 nominowanych. Następnie jury wybierze 10 laureatów, którzy otrzymają tytuł „Rising Star Prawnika – Lidera jutra 2022”. Jury konkursu zastrzega sobie prawo przyznania 5 nagród specjalnych spośród zgłoszonych kandydatów. Laureatem ubiegłorocznej edycji konkursu został rzecznik prasowy Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, adw. Grzegorz Kukowka, pracujący również w kancelarii Dentons Europe Dąbrowski i Wspólnicy sp.k.

Szczegóły: link

Organizatorem konkursu jest Wolters Kluwer Polska. Patronami medialnymi wydarzenia są serwis Prawo.pl.