Pokoje adwokackie – jak działają i gdzie się znajdują?

W związku z pojawiającymi się pytaniami przypominamy, iż na stronie internetowej ORA w Warszawie w zakładce https://www.ora-warszawa.com.pl/pokoje-adwokackie/ znajdują się dane adresowe i kontaktowe do wszystkich 5 pokoi adwokackich w sądach apelacji warszawskiej.

Informujemy, iż w każdym z nich istnieje możliwość wypożyczenia togi adwokackiej. Pokoje są otwarte w godzinach 8:00 – 16:00.

Zachęcamy do bieżącego śledzenia strony www ORA w Warszawie, gdzie niezwłocznie pojawiają się komunikaty o nieczynnych pokojach z powodu nagłej nieobecności pracownika. W przypadku nieobecności wcześniej zgłoszonej, Biuro ORA zapewnia każdorazowo zastępstwo pracownika w danym pokoju.

Informujemy także, iż w przypadku nieobecności pracownika w pokoju adwokackim nie ma możliwości wypożyczenia togi. Pokój jest wtedy nieczynny, a togi nie są zostawiane do wypożyczenia w ogólnodostępnej szatni danego sądu. Wyjątek stanowi pokój adwokacki w Sądzie Okręgowym przy al. Solidarności, w którym jest możliwość wypożyczenia togi w szatni ogólnej.