Podsumowanie Letniego Wyjazdu Szkoleniowo-Integracyjnego Aplikantów Izby Adwokackiej w Warszawie nad Zalew Zegrzyński

Letni Wyjazd Szkoleniowo-Integracyjny Aplikantów Izby Adwokackiej w Warszawie nad Zalewem Zegrzyński, który odbył się w dniach 21-23 czerwca 2024 roku, okazał się niezwykle udanym wydarzeniem, które na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

 

Punktualnie o godzinie 20:00 liczna grupa aplikantów wyruszyła spod budynku SWPS w Warszawie. Po krótkiej, około półgodzinnej podróży autokarem aplikanci dotarli do Ośrodka Wypoczynkowy Rewita Rynia położonego w malowniczej scenerii nad Zalewem Zegrzyńskim. Po zakwaterowaniu w pokojach i wspólnej kolacji w restauracji ośrodka, rozpoczęła się pierwsza zabawa integracyjna. Wśród tańców i radosnych rozmów czas płynął szybko, a zabawa trwała do białego rana, spajając uczestników wyjazdu w zgrane grono.

Sobotni poranek przywitał uczestników śniadaniem w formie bufetu, po którym nadszedł czas na merytoryczną część wyjazdu. Adw. Joanna Tkaczyk-Lipnicka w swoim wykładzie poruszyła niezwykle istotną dla przyszłych adwokatów tematykę formalności związanych z uzyskaniem wpisu na listę adwokatów oraz rozpoczęciem wykonywania zawodu. Aplikanci z uwagą śledzili prezentację, aktywnie uczestnicząc w dyskusji i zadając liczne pytania.

Po zakończeniu wykładu i pysznym obiedzie nadszedł czas na relaks i aktywność fizyczną. Na pobliskim boisku chętni rozgrywali mecz piłki nożnej, a na plaży – piłki siatkowej. Popołudnie upłynęło również pod znakiem integracji w trakcie przygotowanych gier planszowych.

Wieczorem, przy blasku ogniska odbyła się druga impreza integracyjna. Wspólne śpiewanie znanych piosenek, rozmowy oraz integracja przedstawicieli wszystkich lat szkolenia –  stworzyło to niepowtarzalną atmosferę, sprzyjającą budowaniu relacji i wzajemnej sympatii. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych, a uczestnicy wyjazdu bawili się znakomicie.

Niedzielny poranek upłynął na wspólnym śniadaniu. Po wymeldowaniu się z ośrodka Aplikanci pełni wrażeń wrócili do Warszawy.

Organizatorzy Letniego Wyjazdu Szkoleniowo-Integracyjnego pragną serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom za wspaniałą atmosferę, aktywny udział w wydarzeniu i stworzenie niezapomnianych wspomnień. Szczególne podziękowania kierowane są do adw. Joanny Tkaczyk-Lipnickiej za wygłoszenie interesującego wykładu i poświęcony czas.

 Letni Wyjazd Szkoleniowo-Integracyjny był bez wątpienia cennym doświadczeniem dla wszystkich uczestników. Połączenie merytorycznego wykładu z integracją i aktywnością fizyczną stworzyło formułę, która spotkała się z dużym uznaniem. Organizatorzy mają nadzieję na kontynuowanie tej udanej tradycji i organizację kolejnych edycji wyjazdu w przyszłości.