19.11.2022 / Wiadomości

Oświadczenie w związku z tragiczną śmiercią Ewy Kochańskiej, Komornik Sądowej przy Sądzie Rejonowym w Łukowie

Z ogromnym bólem przyjęliśmy informacje o śmierci Ewy Kochańskiej, Komornik Sądowej przy Sądzie Rejonowym w Łukowie, która została zamordowana podczas wykonywania obowiązków służbowych.

Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, w imieniu całej Adwokatury Warszawskiej, przekazuje kondolencje Rodzinie Zmarłej.

Zadania wykonywane przez komorników sądowych są niezbędne w państwie prawa, a komornikom należy się szacunek i instytucjonalna ochrona. Kierujemy nasze myśli i wyrazy solidarności do całego środowiska polskich komorników.

Z całą mocą potępiamy ten druzgocący akt agresji. Apelujemy o podjęcie pilnych działań zmierzających do zapewnienia bezpieczeństwa osobom wykonującym zawody prawnicze.