20.07.2022 / Wiadomości

Obchody 78. rocznicy Powstania Warszawskiego #adwokacipamiętają

Dziekan ORA w Warszawie wraz z całą Okręgową Radą Adwokacką w Warszawie oraz Komisją Historii i Tradycji Adwokatury Warszawskiej przy ORA w Warszawie – jak co roku – zapraszają na uroczystość upamiętnienia kolejnej, tym razem 78. już, rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Jest już wieloletnią tradycją, że w dniu 1 sierpnia spotykamy się o godz.16.30 w siedzibie Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie przy Al. Ujazdowskich 49, aby tuż przed godz. 17.00 (Godziną W) wyjść przed budynek i złożyć hołd wszystkim bohaterom Powstania Warszawskiego a także złożyć kwiaty i zapalić znicze przed znajdująca się tam tablicą upamiętniającą Koleżanki i Kolegów adwokatów i aplikantów adwokackich poległych i pomordowanych w czasie II wojny światowej.

Niech nasze spotkanie w dniu 1 sierpnia br. będzie dla warszawskiej adwokatury kolejną okazją do środowiskowej integracji oraz do chwili zadumy i refleksji nad bohaterstwem i patriotycznymi postawami reprezentowanymi  przez wojenne pokolenie Koleżanek i Kolegów adwokatów i aplikantów adwokackich. 

Warszawska adwokatura pamięta, że środowisko adwokackie poniosło w okresie II wojny światowej ogromne i niepowetowane straty osobowe z rąk obydwu okupantów a postawa naszego środowiska w tamtym czasie – umiłowania Ojczyzny i wolności – jest dla nas do dziś powodem do dumy i zobowiązaniem do pielęgnowania pamięci tamtych tragicznych wydarzeń.