Międzynarodowa konferencja EU Cross-Border Service Providers „In Harmony with Law” – zniżki dla adwokatów I aplikantów!

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy Adwokatki i Adwokatów (a także Aplikantów) naszej Izby na Międzynarodową Konferencję EU Cross-Border Service Providers „In Harmony with Law”, która odbędzie się 20 maja 2024 r. w Warszawie. Dla Adwokatek i Adwokatów (a także aplikantek i aplikantów adwokackich) organizatorzy przygotowali zniżki na to wydarzenie, które dawać będą 37% rabatu w stosunku do ceny standardowej (cena standardowa 950 zł, cena po zniżce dla adwokatów 598,5 zł). Skorzystanie ze zniżki wymaga wpisania kodu rabatowego „LegalHarmony” w czasie rejestracji.

Patronat nad konferencją objął Dziekan ORA w Warszawie adw. Mikołaj Pietrzak.

Głównymi tematami Konferencji będą:

• zatrudnianie i delegowanie do państw członkowskich UE obywateli państw trzecich,
• transgraniczne użyczanie pracowników przez agencje pracy tymczasowej,
• świadczenie usług opieki domowej w innym państwie członkowskim,
• wpływ sztucznej inteligencji na świadczenie usług transgranicznych w szczególności w kontekście kwestii związanych z szeroko rozumianym rynkiem pracy.

Sesje konferencyjne stanowić będą pola do pogłębionej dyskusji nad orzecznictwem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej oraz orzecznictwem krajowym państw członkowski UE.
Dodatkowym kontekstem Konferencji będzie sprawozdanie Komisji Europejskiej na temat transpozycji przez państwa członkowskie tzw. Dyrektywy Rewizyjnej (Dyrektywa 2018/975/UE), jeżeli tylko zostanie ono opublikowane przed 20 maja 2024 r., oraz sytuacja międzynarodowa i proponowane zmiany prawne dotyczące legalizacji pobytu cudzoziemców w Polsce.

Celem Konferencji jest omówienie rozwiązań prawnych, które stanowiłyby harmonijne wsparcie w korzystaniu ze swobody świadczenia usług w UE, z uwzględnieniem aktualnych wyzwań społecznych i politycznych.

W Konferencji wezmą udział eksperci z zakresu prawa, w tym orzecznictwa sądowego krajowego i europejskiego, a także przedsiębiorcy, przedstawiciele administracji publicznej krajowej i europejskiej oraz przedstawiciele Polskiego Rządu.

Głównym organizatorem Konferencji jest Europejski Instytut Mobilności Pracy (ELMI), tj. stowarzyszenie, które zajmuje się promowaniem mobilności pracy i usług w Unii Europejskiej. Stowarzyszenie to zrzesza m.in. pracodawców, pracowników, przedsiębiorców i urzędników administracji publicznej w celu wymiany wiedzy na temat delegowania pracowników w ramach swobody świadczenia usług. ELMI działa na rzecz poprawy jakości prawa w tym obszarze, w tym prawa europejskiego, oraz jego jasnej i jednolitej interpretacji.

Dla Adwokatek i Adwokatów (a także aplikantów adwokackich) organizatorzy przygotowali zniżki na to wydarzenie, które dawać będą 37% rabatu w stosunku do ceny standardowej (cena standardowa 950 zł, cena po zniżce dla adwokatów 598,5 zł). Skorzystanie ze zniżki wymaga wpisania kodu rabatowego „LegalHarmony” w czasie rejestracji.

Rabat ten nie łączy się z innymi rabatami.

Link do strony internetowej wydarzenia, na której znajdują się szczegółowe informację: https://labourinstitute.eu/wydarzenia/in-harmony-with-law/