Litigating change: training lawyers on the EU rule of law acquis – weź udział w projekcie!

Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie serdecznie zaprasza adwokatki i adwokatów naszej izby  do udziału w projekcie szkoleniowym LighT – Litigating change: training lawyers on the EU rule of law acquis.

Projekt skupia się na najbardziej palących problemach związanych z praworządnością w 5 krajach (Grecja, Bułgaria, Węgry, Polska, Rumunia) i oferuje uczestnikom unikalną metodologię szkoleniową.

Metodologia szkoleniowa LighT wykracza poza tradycyjne podejścia, kładąc nacisk na partycypacyjność, interaktywność oraz ponadnarodowe szkolenia, dostosowane do kontekstu Unii Europejskiej. Uczestnicy zdobędą niezbędne umiejętności, które pozwolą im aktywnie przyczynić się do zmian w obszarze praworządności w swoich krajach.

Szkolenia będą obejmować następujące zagadnienia związane z praworządnością:

– Konwencyjny test sądu ustanowionego przez prawo,
– Unijny test oznak niezależności, SLAPPy,
– Niezależność prokuratury i sposoby jej litigacji,
– Niezależność pozasądowych organów (np. URE, UOKIK, PUODO) i sposoby jej litigacji,
– Wolność mediów w EKPC i KPP,
– Budowanie argumentacji mającej na celu przekonanie sądu krajowego do zastosowania standardu unijnego lub zadania pytania prejudycjalnego.

Szkolenia prowadzone są w j. angielskim (uczestnicy z Grecji, Bułgarii, Węgier, Polski i Rumunii).

Partnerzy projektu:

1. Akademia Leona Koźmińskiego – ALK, Polska
  2. European Constitutional Law – CECL, Grecja
  3. The Association ProRefugiu, Rumunia
  4. The Centre for the Study of Democracy – CSD, Bułgaria
  5. The Centre for Social Sciences, Hungarian Academy of Sciences Centre of Excellence – CSS

Dodatkowe informacje

Udział w szkoleniach jest nieodpłatny. Uczestnicy biorący udział w stacjonarnych szkoleniach zagranicznych otrzymają stypendium w formie ryczałtu, obejmujące:

– utrzymania na czas realizacji pobytu,

– zakwaterowanie,

– koszty podróży.

Wysokość ryczałtu na zakwaterowanie i utrzymanie zależy od kraju, w którym realizowane będzie szkolenie, a w przypadku podróży – od dystansu. Więcej informacji: tutaj.

Zapraszamy do udziału w projekcie LighT, który stanowi doskonałą okazję do zdobycia wiedzy i umiejętności w obszarze praworządności oraz do aktywnego zaangażowania się
w procesy zmian w swoim kraju.

Najbliższe planowane terminy szkoleń podstawowych w ramach projektu:

– podstawowe: 22-23.04.24, Polska, Warszawa  – szkolenie on-line, 8 miejsc

– podstawowe: 9-10.05.24, Węgry  – szkolenie on-line, 2 miejsca

– podstawowe: 14-15.05.24, Bułgaria  – szkolenie on-line, 1 miejsce

– podstawowe: 16-17.05.24, Bułgaria  – szkolenie on-line, 2 miejsca

– podstawowe: 21-22.05.24, Polska, Warszawa  – szkolenie on-line, 7 miejsc

– podstawowe: 23-24.05.24, Węgry  – szkolenie on-line, 1 miejsce

– podstawowe: 30-31.05.24, Węgry  – szkolenie na miejscu, 2 miejsca

– podstawowe: 6-7.06.24, Polska, Warszawa  – szkolenie na miejscu, 6 miejsc

– zaawansowane: 27-28.05.24, Grecja – szkolenie stacjonarne, 1 miejsce

– zaawansowane: 4-5.06.24, Bułgaria – szkolenie stacjonarne, 3 miejsca

Więcej terminów w formularzu do zapisów: tutaj

Zapraszamy do udziału w projekcie LighT, który stanowi doskonałą okazję do zdobycia wiedzy i umiejętności w obszarze praworządności oraz do aktywnegozaangażowania się w procesy zmian w swoim kraju. Wszelkie pytania dot. projektu prosimy przesyłać na adres: markowicz@kozminski.edu.pl lub lchilmon@kozminski.edu.pl .