Konkurs Wiedzy Aplikanta – przedłużenie zapisów do 26 stycznia br.

Samorząd Aplikantów Adwokackich Izby Adwokackiej w Warszawie oraz Komitet Organizacyjny Balu Aplikantów Adwokackich informuje, że termin zgłoszeń do udziału w TURNIEJU WIEDZY APLIKANTA, którego Finał będzie miał miejsce podczas XII Karnawałowego Balu Aplikantów Adwokackich, został przedłużony do piątku, 26 stycznia br.

ELIMINACJE odbędą się dnia 30 stycznia 2024 r. (wtorek) o godz. 18:00 w siedzibie Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie przy al. Ujazdowskich 49 w Warszawie –Sala Klubowa (1 piętro).

Udział w Eliminacjach będzie podstawą do usprawiedliwienia nieobecności na zajęciach.
Każdy z uczestników Turnieju otrzyma mały upominek od Wydawnictwa C.H. Beck a laureaci poza udziałem w Finale otrzymają Terminarze Adwokata ufundowane przez Komisję Wsparcia w Wykonywaniu Zawodu.

FORMUŁA KONKURSU

Udział w Turnieju mogą wziąć aplikantki i aplikanci adwokaccy ze wszystkich izb adwokackich w Polsce – występując w DRUŻYNACH DWUOSOBOWYCH. W Turnieju przewidziany jest udział maksymalnie 15 drużyn – decyduje kolejność zgłoszeń.

Pytania konkursowe będą obejmować przedmioty objęte programem szkolenia aplikantów adwokackich, w szczególności:
a) prawo i postępowanie karne;
b) prawo i postępowanie cywilne (w tym prawo rodzinne i opiekuńcze);
c) prawo i postępowanie administracyjne;
d) prawo gospodarcze, w tym prawo publiczne gospodarcze oraz prawo spółek handlowych.

ETAP ELIMINACJI: pytania będą pytaniami zamkniętymi z jedną prawidłową odpowiedzią. Odpowiedzi będą udzielane drużynowo. Do finału przejdą 3 drużyny z największą liczbą punktów, które jednocześnie zachowają co najmniej jedno „życie”.
Dla wszystkich sześciu finalistów zostały zarezerwowane bilety na Bal Aplikantów w obniżonej cenie – 250 zł. Dodatkowo Komisja ds. Wsparcia w Wykonywaniu Zawodu przeznaczyła dla Laureatów sześć Terminarzy Adwokata na 2024 rok.

ETAP FINAŁOWY: pytania w Finale będą pytaniami z odpowiedzią „tak” / „nie” – na pierwszą pulę pytań odpowiadać będzie pierwsza osoba z drużyny, na drugą partię pytań będzie odpowiadać druga osoba z drużyny.
Zwycięża ta drużyna, która udzieli najwięcej poprawnych odpowiedzi we wskazanym czasie!

JURY KONKURSU

W jury Finału Turnieju Wiedzy Aplikantów zasiądą:
– adw. dr Katarzyna Gajowniczek-Pruszyńska, Wicedziekan ORA w Warszawie – Przewodnicząca jury
– adw. Jakub Jacyna, Sekretarz Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, Członek jury
– adw. Marta Tomkiewicz-Januszewska, opiekun 1 roku Szkolenia Aplikantów Adwokackich Izby Adwokackiej w Warszawie, Członkini jury.

ZGŁOSZENIA

Zgłoszenia są przyjmowane do dnia 26 stycznia 2024 r. (piątek) do godz. 23:59 poprzez podany niżej FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY:
W odpowiedzi na przesłanie poniższego formularza zgłoszeniowego otrzymają Państwo zwrotną wiadomość e-mail z informacjami organizacyjnymi dot. udziału w Turnieju.

REGULAMIN KONKURSU

*Szczegółowe zasady Turnieju znajdują się w regulaminie Turnieju, dostępnym na stronie Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie:

REGULAMIN TURNIEJU WIEDZY APLIKANTA wersja z dn. 23 stycznia 2024

DODATKOWE INFORMACJE

*Partnerem merytorycznym oraz fundatorem cennych nagród dla zwycięzców w postaci zestawów komentarzy jest Wydawnictwo C.H. BECK.

W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt pod adresem email: aplikant.turniejwiedzy@gmail.com .

Zachęcamy do śledzenia aktualności dotyczących Balu oraz Turnieju w wydarzeniu na Facebooku:

Samorząd Aplikantów Adwokackich Izby Adwokackiej w Warszawie
Komitet Organizacyjny XII Balu Aplikantów Adwokackich

Organizatorzy Turnieju:
adw. Monika Rajska – Przewodnicząca Komisji Integracji Środowiskowej Kultury i Sportu
adw. Joanna Tkaczyk – Przewodnicząca Komisji Wspracia w Wykonywaniu Zawodu
apl. adw. Miłosz Kołcz-Otwinowski