The Philip C. Jessup International Law Moot Court Competition – eliminacje polskie pod patronatem ORA Warszawa

Jessup International Law Moot Court Competition jest największym i najbardziej prestiżowym konkursem tego rodzaju na świecie. Organizatorami konkursu, którego początki sięgają lat 60-dziesiątych ubiegłego wieku, są International Law Students Association (ILSA), International Bar Association oraz kancelaria White & Case. Prezydium Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie podjęło decyzję o objęciu patronatem polskich eliminacji konkursu Philip C. Jessup International Law Moot Court Competition, ktore odbędą się w Warszawie w dniach 31 stycznia – 1 lutego 2020 roku.

Konkurs składa się z trzech etapów. Wpierw studenci przygotowują pisma procesowe zarówno dla strony powodowej (applicanta), jak i pozwanej (respondenta). Następnie, przeprowadzane są krajowe rundy konkursu mające na celu wyłonienie zwycięzcy i reprezentanta kraju w rundzie międzynarodowej konkursu, która odbywa się co roku w Waszyngtonie.

W konkursie uczestniczy około 600 drużyn z całego świata. W międzynarodowej rundzie konkursu w Waszyngtonie uczestniczy ok. 100 – 130 najlepszych drużyn z całego świata. Finał konkursu Jessup sędziują aktualni bądź byli sędziowie MTS.

Wszystkie szczegóły konkursu: https://www.ilsa.org/about-jessup/