Konferencja w Edynburgu: Sztuczna Inteligencja – korzyści, wyzwania, odpowiedzialność

Europejskie Stowarzyszenie Prawników AEa-EAL we współpracy ze Szkocką Adwokaturą, Szkockim Stowarzyszeniem Komputerowym oraz Centrum SCRIPT Uniwersytetu w Edynburgu organizuje międzynarodową konferencję poświęconą szeroko dyskutowanemu obecnie w środowiskach prawniczych tematowi sztucznej inteligencji pt. Sztuczna Inteligencja – korzyści, wyzwania, odpowiedzialność, która odbędzie się od 30 maja do 1 czerwca tego roku w Edynburgu.

Prelegentami będą czołowi eksperci, zarówno praktycy, jak i naukowcy, co gwarantuje wysoki poziom merytoryczny. Swój udział potwierdzili: prof. Timo Minssen, Dyrektor Centrum Studiów Zaawansowanych Innowacji Biomedycznych na Uniwersytecie w Kopenhadze; prof. Burkhard Schafer, profesor zajmujący się teorią obliczeń (komputerową) od strony prawnej i Dyrektor Centrum SCRIPT na Uniwersytecie w Edynburgu; Andrew Katz, redaktor międzynarodowego przeglądu International Free and Open Source Law Review i czołowy ekspert w zakresie licencjonowania oprogramowania; Chris Rees, były prezes Brytyjskiego Stowarzyszenia Komputerowego; Karmen Turk, doradca rządu Estonii w kwestii sztucznej inteligencji oraz Iain Mitchell, QC, Prezes Szkockiego Prawniczego Stowarzyszenia Komputerowego i honorowy wykładowca prawa nowych technologii na Uniwersytecie w Münster. Swoją wiedzą podzieli się także Wojciech Wiewiórowski, Zastępca Inspektora w biurze Europejskiego Inspektora Ochrony Danych.

Podczas konferencji zostaną poruszone m.in. takie zagadnienia jak:

  • Czym jest sztuczna inteligencja i dlaczego powinienem się nią zainteresować?
  • Sztuczna inteligencja a odpowiedzialność prawna;
  • Sztuczna inteligencja a prawa podstawowe;
  • Ku etycznemu wykorzystaniu sztucznej inteligencji, oraz
  • Sztuczna inteligencja a problematyka licencji.

Ulgowa opłata rejestracyjna wynosi 120 GPB.

W sprawie zakwaterowania (celem uzyskania informacji o zminimalizowaniu kosztów pobytu), istnieje możliwość kontaktu z biurem pod adresem office@aea-eal.eu

Szczegółowe informacje oraz rejestracja na konferencję jest dostępna na stronie www.aea-eal.eu