Konferencja Trójkąta Weimarskiego Adwokatur – piątek 22 października 2021 r.

Populistyczne rządy w różnych częściach Europy kontynuują ataki na praworządność i prawa człowieka. Jako adwokaci, wspólnie z przedstawicielami innych zawodów prawniczych, musimy stawać w obronie praworządności. Wymiana wiedzy i doświadczeń pomiędzy przedstawicielami francuskich, niemieckich i polskich zawodów prawniczych pozwoli nam skuteczniej realizować ten obowiązek.

Dlatego w piątek 22 października 2021 r. odbędzie się konferencja, której celem jest  podjęcie dyskusji na temat dotychczasowych doświadczeń i najlepszych strategii obrony praworządności przed nadużyciami władz publicznych.

Dyskusja obejmować będzie tematy takie jak: 

  • ścieżki działania, które okazały się najskuteczniejsze, jak również te, które nie zostały jeszcze sprawdzone w praktyce; 
  • instytucjonalne ograniczenia dla działań w obronie praworządności; 
  • najskuteczniejsze metody komunikacji w świetle tego, w jaki sposób problematyka obrony praworządności postrzegana jest w naszych społeczeństwach.

Wydarzenie odbędzie się w siedzibie Deutscher Anwaltsverein w Berlinie. Udział online będzie możliwy. Wydarzenie odbędzie się w języku angielskim.

Więcej informacji wkrótce!

Link do wydarzenia na Facebooku: https://fb.me/e/1BCqP8KOm

W przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem conference@eu.anwaltverein.de (język angielski) lub: biuro.prasowe@ora-warszawa.com.pl (język polski).