Konferencja: Sprawy dyscyplinarne nauczycieli akademickich – problemy i wyzwania prawno – ekonomiczne – 1 czerwca br.

Instytut Ekonomii i Finansów, Katedra Finansów, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz Okręgowa Izba Radców Prawnych w Krakowie organizuje konferencję  „Sprawy dyscyplinarne nauczycieli akademickich – problemy i wyzwania prawno – ekonomiczne”. Konferencja odbędzie się w dniu 1 czerwca 2023 r. w trybie zdalnym.

CELE KONFERENCJI

1. Wymiana poglądów naukowych i doświadczeń na temat problematycznych kwestii natury prawno – ekonomicznej związanych ze sprawami dyscyplinarnymi nauczycieli akademickich.
  2. Wskazanie zakresów regulacji prawnych wymagających nowelizacji oraz identyfikacja obszarów wymagających wprowadzenia regulacji prawnych w przedmiocie spraw dyscyplinarnych nauczycieli akademickich (zapraszamy Państwa do skorzystania z formularza na stronie konferencji do zgłaszaniapropozycji zmian legislacyjnych).

UCZESTNICY KONFERENCJI

1.Przedstawicieli środowiska akademickiego (w tym: władz rektorskich, instytutów, wydziałów, rzeczników dyscyplinarnych, przewodniczących i członków uczelnianych komisji dyscyplinarnych, pracowników uczelni, innych interesariuszy – np. związków zawodowych).

2. Radców prawnych i adwokatów, którzy mogą być profesjonalnymi pełnomocnikami nauczycieli akademickich w postępowaniach wyjaśniających i dyscyplinarnych oraz ewentualnie pełnomocnikami innych uczestników tych postępowań takich jak osoby pokrzywdzone działaniem nauczycieli (np. współautorów publikacji, studentów, doktorantów, itp.). Po zakończeniu konferencji wydawane będą zaświadczenia o uczestnictwie, które mogą pozwolić na uzyskanie punktów szkoleniowych w ramach doskonalenia zawodowego radców prawnych / adwokatów – 5 pkt.

ZGŁOSZENIE UCZESTNICTWA W KONFERENCJI

Zgłoszenie uczestnictwa w konferencji do 5 maja 2023 r.
Opłata za uczestnictwo w konferencji do 5 maja 2023 r. Opłata wynosi: 200 zł lub 100 zł (w przypadku zgłoszenia co najmniej 5 osób z jednej instytucji). Szczegółowe informacje nt. konferencji oraz formularz rejestracyjny i formularz zgłoszeniowy do zmian legislacyjnych znajdują się na stronie:

KOMITET ORGANIZACYJNY

Dr hab. Iwona Kowalska, prof. SGGW – przewodnicząca r.pr. Marcin Kopaczyński – wiceprzewodniczący
r.pr. Dr Marcin Sala – Szczypiński
r.pr. Daniel Ciecierski