Konferencja naukowa „Procedura adopcyjna od A do Z. Aspekty prawno-psychologiczne”

Uniwersytet SWPS organizuje konferencję naukową „Procedura adopcyjna od A do Z. Aspekty prawno-psychologiczne”, która odbędzie się w dniu 16 czerwca 2023 r. w godzinach 9:00-17:15.

Miejsce: Uniwersytet SWPS, ul.Chodakowska 19/31, Warszawa, Aula im. T. Tomaszewskiego – sala S201

Konferencja naukowa „Procedura adopcyjna od A do Z. Aspekty prawno-psychologiczne” ma na celu wyjaśnienie procedury adopcyjnej i omówienie związanych z nią trudności.

Podczas całego dnia spotkań poruszymy tematy na styku psychologii, prawa rodzinnego i praw dziecka. Problematyka adopcji zostanie ukazana z szerokiej perspektywy: wystąpią eksperci w zakresie prawa, osoby pracujące z dziećmi, psychologowie, socjologowie oraz studenci. Szczególną uwagę poświęcimy przyszłości systemu adopcyjnego w Polsce. Zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w spotkaniach i dyskusjach, zadawania pytań i dzielenia się poglądami.

Wydarzenie stanowi okazję do poszerzenia wiedzy, wymiany doświadczeń oraz identyfikacji nowych obszarów badań w tematyce adopcji.

Do udziału zachęcamy wszystkich, których interesuje los polskich dzieci. Zapraszamy w szczególności studentów, doktorantów, absolwentów studiów wyższych i podyplomowych, przedstawicieli organizacji pozarządowych, środowisko naukowe oraz prawnicze.

Decyzją Komisji Doskonalenia Zawodowego adwokaci należący do Izby Adwokackiej w Warszawie na postawie zaświadczenia o uczestnictwie w konferencji otrzymają 8 punktów doskonalenia zawodowego.

Rejestracja: https://swps.pl/my-uniwersytet/aktualnosci/konferencje-i-seminaria/33981-procedura-adopcyjna-od-a-do-z-aspekty-prawno-psychologiczne