Wiadomości

Stanowisko Prezydium ORA w Warszawie w sprawie spotkania Sekcji Praktyków Prawa Ukraińskiego przy ORA w Warszawie

Poniżej publikujemy Stanowisko Prezydium ORA w Warszawie w sprawie spotkania Sekcji Praktyków Prawa Ukraińskiego przy ORA w Warszawie.

W związku z pojawiającymi się komentarzami dotyczącymi legitymizowania i promowania przez Okręgową Radę Adwokacką w Warszawie tematu dzisiejszego spotkania Sekcji Praktyków Prawa Ukraińskiego przy ORA w Warszawie oraz poglądów zaproszonego gościa adw. Jerzego Kwaśniewskiego i stanowisk Stowarzyszenia na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris, które prelegent reprezentuje, Prezydium Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie informuje, iż w żaden sposób nie podziela ani sformułowania zaproponowanego tematu spotkania ani poglądów zaproszonego przez Sekcję Praktyków Prawa Ukraińskiego gościa.

Prezydium Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, wyjaśniając zaistniałą sytuację, informuje, iż działalność Sekcji Praktyków Prawa przy ORA w Warszawie ma charakter oddolny i nie podlega w myśl przyjętego regulaminu działania Sekcji przy ORA w Warszawie kontroli Okręgowej Rady Adwokackiej w zakresie doboru tematów i prelegentów spotkań. Wyłączną odpowiedzialność za treść tematów i dobór zapraszanych gości ponoszą organizatorzy spotkań i Przewodniczący Sekcji, w tym przypadku adw. Andrzej Nogal.

Jednocześnie Prezydium Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie wyraża ubolewanie z powodu sformułowania tematu i jednostronnego doboru prelegentów w omawianym obszarze. Przeczy to podstawowym wartościom, jakie realizują w swojej zawodowej praktyce adwokaci, m. in. zasadzie audiatur et altera pars, tj. dwustronnej i rzeczywistej debacie.

Prezydium Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie przeprasza tych, którzy poczuli się dotknięci sposobem sformułowania zaproponowanego tematu.

Z poważaniem adw. Michał Fertak – rzecznik prasowy ORA