Ogól­no­pol­ski Kon­kurs dla Apli­kan­tów rad­cow­skich i adwo­kac­kich: Spory budow­lane w orzecz­nic­twie SN

Roz­po­częła się szó­sta edy­cja Ogól­no­pol­skiego Kon­kursu dla Apli­kan­tów rad­cow­skich i adwo­kac­kich „Spory budow­lane w orzecz­nic­twie SN”.

Celem kon­kursu jest pro­mo­wa­nie zdol­nych apli­kan­tów zain­te­re­so­wa­nych cywil­no­praw­nymi zagad­nie­niami rynku budow­nic­twa sta­no­wią­cego jeden z głów­nych sek­to­rów pol­skiej gospo­darki. Kon­kurs daje uni­kalną szansę zapre­zen­to­wa­nia swo­jej wie­dzy i umie­jęt­no­ści nie tylko przed gro­nem reno­mo­wa­nych praw­ni­ków-prak­ty­ków, ale także przed przed­sta­wi­cie­lami wio­dą­cych izb gospo­dar­czych zrze­sza­ją­cych naj­więk­sze firmy z sek­tora budow­nic­twa i infra­struk­tury w Pol­sce.

Zada­nie kon­kur­sowe
Przy­go­tuj glosę do jed­nego z trzech wybra­nych przez kan­ce­la­rię JDP orze­czeń Sądu Naj­wyż­szego. Pod­daj oce­nie argu­men­ta­cję Sądu Naj­wyż­szego i wyraź swoją kry­tyczną lub apro­bu­jącą opi­nię. Zwróć także uwagę na prak­tyczne kon­se­kwen­cje wyni­ka­jące z glo­so­wa­nego orze­cze­nia dla branży budow­lanej.

Do wygra­nia cenne nagrody:

• publi­ka­cja zwy­cię­skich glos w „Moni­to­rze Praw­ni­czym” Wydaw­nic­twa C. H. Beck,
  • nagrody pie­niężne,
  • zestawy ksią­żek Wydaw­nic­twa C. H. Beck.

Harmonogram Konkursu:

• 20. 02. – ofi­cjalne roz­po­czę­cie Kon­kursu – ogło­sze­nie sygna­tur trzech orze­czeń SN
  • 20. 02. – 22. 03. – opra­co­wa­nie i prze­sła­nie glosy do jed­nego wybra­nego orze­cze­nia SN
  • 23. 04. – ogło­sze­nie listy Fina­li­stów
  • 09. 05. – obrona sta­no­wi­ska wyra­żo­nego w glo­sie przed Komi­sją Kon­kur­sową

Regulamin Konkursu: tutaj!

Orga­ni­za­tor: Kan­ce­la­ria JDP

Part­ne­rzy Kon­kursu:

• IGEOS (Izba Gospo­dar­cza Ener­ge­tyki i Och­rony Śro­do­wi­ska)
  • IGG (Izba Gospo­dar­cza Gazow­nic­twa)
  • IGTL (Izba Gospo­dar­cza Trans­portu Lądo­wego)
  • Wydaw­nic­two C. H. Beck
  • PZPB (Pol­ski Zwią­zek Pra­co­daw­ców Budow­nic­twa)
  • OIGD (Ogól­no­pol­ska Izba Gospo­dar­cza Dro­go­wnic­twa)

Kon­kurs jest reali­zo­wany dzięki wspar­ciu Okrę­go­wych Izb Rad­ców Praw­nych i Okrę­go­wych Rad Adwo­kac­kich.