Nieodpłatne dostępy do LEGALIS I LEX dla aplikantów 2 i 3 roku

Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie informuje, że w ramach pomocy dydaktycznej podobnie jak w ubiegłych latach aplikanci Izby Adwokackiej w Warszawie będą mieli możliwość nieodpłatnego skorzystania z dostępu do Systemów Informacji Prawnej, dedykowanych aplikantom (SIP Aplikant), obejmujących aktualne bazy danych aktów prawnych, orzecznictwo i zaktualizowane komentarze.

Dostęp ten zapewniony będzie aplikantom, którzy przekażą zgłoszenie chęci skorzystania z oferty. Przy przyznawaniu dostępu decyduje kolejność zgłoszeń. Oferta będzie ważna do wyczerpania przyznanego na danym roku limitu dostępów, których liczbę ustalono na podstawie faktycznego zapotrzebowania w latach poprzednich.

Przypominamy, że zeszłoroczne subskrypcje kończą się 31 marca 2021 r.

Aplikanci mogą wybrać z jedną z dedykowanych ofert jakie przedstawiły wydawnictwa:

  1. System Informacji Prawnej LEGALIS APLIKANT PLUS

Szczegóły oferty wydawnictwa C.H. BECK znajdują się w linku:

https://testuj.legalis.pl/aplikant/

 Oferta obejmuje dostęp do ujednoliconej bazy aktów prawnych z codzienną aktualizacją, orzecznictwa, kierunków orzeczniczych, wzorów umów i pism procesowych oraz Monitora Prawniczego. System zawiera również dostęp do wielu komentarzy cenionych autorów z zakresu KC, KPC, KK, KPK, KPA, KSH, KRO i Prawa Pracy, a także bardzo praktycznych modułów komentarzowych BeckOK (kwartalna aktualizacja).

  1. System Informacji Prawnej LEX APLIKANT PREMIUM

Szczegóły oferty wydawnictwo Wolters Kluwer znajdują się w linku:

https://www.produkty.lex.pl/las/ora

Wersja LEX APLIKANT PREMIUM zawiera pełną bazę komentarzy, monografii i procedur cywilnych, handlowych i karnych, linie orzecznicze, a dodatkowo dostęp do nagrań ze szkoleń online (webinaria) poświęconych tworzeniu pism procesowych z różnych dziedzin prawa. Program jest wzbogacony o dostęp do LEX Cloud, który umożliwia dodawanie do LEX własnych dokumentów oraz współdzielenie zasobów z innymi użytkownikami.

Każdy aplikant bez dokonywania zgłoszenia do Działu Szkolenia może też skorzystać z podstawowej wersji LEX APLIKANT STANDARD zawierającej zbiór przepisów, orzecznictwa i linii orzeczniczych, a także piśmiennictwa, glos i wzorów dokumentów. Dostęp do tej wersji wymaga jedynie rejestracji on-line na stronie wydawnictwa.

Roczne dostępy do obu programów są w całości finansowane przez Izbę Adwokacką w Warszawie.

Okres licencji obu programów trwa od 1 kwietnia 2021 r do 31 marca 2022 r.

 ZGŁOSZENIA 

Zgłoszenia należy kierować najpóźniej do dnia 26 marca 2021 r. do Działu Szkolenia Aplikantów Adwokackich wypełniając jeden z dostępnych formularzy:

W przypadku wyboru LEGALIS APLIKANT PLUS należy wypełnić formularz:

https://forms.gle/3heVRWapPNKzRGyZ8

W przypadku wyboru LEX APLIKANT PREMIUM należy wypełnić formularz:

https://forms.gle/jiKYw8TfXLtHZnB66

Mam nadzieję, że korzystanie z systemów informacji prawnej online ułatwi Państwu naukę zdalną w okresie epidemii, kiedy nie możecie Państwo uczestniczyć w zajęciach stacjonarnych.

adw. Dorota Kulińska
Kierownik Szkolenia Aplikantów Adwokackich