Komunikat w sprawie planowanego terminu egzaminu adwokackiego 2020 roku

Poniżej publikujemy komunikat w sprawie planowanego terminu egzaminu adwokackiego 2020 roku. Zachęcamy do zapoznania się.

Komunikat w sprawie planowanego terminu egzaminu adwokackiego 2020 roku

 Prezydium ORA w Warszawie informuje, iż aktualnie planowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości termin egzaminu adwokackiego przypada w dniach od 23 do 26  czerwca 2020 roku. Jesteśmy w bieżącym kontakcie z przedstawicielami Ministerstwa Sprawiedliwości, tak aby egzamin adwokacki został przeprowadzony z zachowaniem odpowiednich warunków sanitarnych, zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego.

 Aktualnie trwają prace związane z umiejscowieniem poszczególnych komisji egzaminacyjnych (wstępna rezerwacja sal). Obecnie najpewniejszą lokalizacją jest Ptak Warsaw EXPO w Nadarzynie. Pomieszczenia tam dostępne gwarantują odpowiednie rozlokowanie komisji egzaminacyjnych i warunki sanitarne. Jednocześnie w tych pomieszczeniach organizowany był już egzamin adwokacki i pomimo liczby zdających, egzamin przebiegał sprawnie, bez zakłóceń i w komfortowych warunkach.

 Ostateczny wybór miejsca lub miejsc, w których zostanie przeprowadzony egzamin adwokacki uzależniony jest nie tylko od decyzji ORA w Warszawie, ale od stanowiska Ministerstwa Sprawiedliwości i organów odpowiedzialnych za nadzór nad warunkami sanitarnymi. Sytuacja epidemiczna zmienia się z dnia na dzień. Z tego powodu prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.

‼  Wszystkie informacje związane z organizacją egzaminu adwokackiego będziemy przekazywać na bieżąco.

adw. Michał Fertak
rzecznik prasowy ORA w Warszawie