20.06.2022 / Sport

Izba Warszawska na podium XXX Jubileuszowych regat po Jezioraku

W pierwszy weekend czerwca odbył się Jubileuszowy XXX Ogólnopolski Rejs Adwokacki im. Adwokat Marii Budzanowskiej po Jezioraku. Rejs zorganizowała Okręgowa Rada Adwokacka w Olsztynie, Komisja Integracji Środowiskowej, Kultury, Sportu i Turystki Naczelnej Rady Adwokackiej przy udziale Biblioteki Palestry Naczelnej Rady Adwokackiej.

Czterodniowy rejs przebiegał na trasie Iława – Jażdżówki – Siemiany – Iława.

Udział w rejsie wzięło ponad 100 osób, przede wszystkim adwokatów i aplikantów adwokackich, ale również radców prawnych i sędziów, którzy płynęli na 25 jednostkach. Regaty żeglarskie odbyły się w dwóch kategoriach – krótko i długodystansowych.

Wyniki regat i zawodów sportowych

Regaty długodystansowe:

1 miejsce – adw. Agata Rewerska z izby warszawskiej na jachcie N-FUN 30,

2 miejsce – adw. Jędrzej Łukasz Stefaniuk z izby lubelskiej z załogą na jachcie TOMCOLOR,

3 miejsce – r.pr. Marcin Sitek z ORIP Warszawa wraz warszawską załogą: adw. Marią Kozłowską i egzaminowanymi aplikantkami Justyną Łusiak, Karoliną Machnicką i Pauliną Magierską, na jachcie Hornet 29.

Regaty krótkodystansowe

1 miejsce – adw. Agata Rewerska z izby warszawskiej na jachcie N-FUN 30,

2 miejsce – adw. Michał May-Majewski z izby katowickiej z załogą na jachcie Bleus,

3 miejsce – r.pr. Tomasz Nastaj z izby w Olsztynie z załogą na jachcie IKEA.

Zawody sportowe

W czasie rejsu odbyły się również inne imprezy sportowe. W Jażdżówkach rozegrano bardzo zacięty mecz piłki nożnej, w którym adwokaci z Wrocławia pokonali drużynę z Katowic 3:1. Odbył się również mecz w piłce siatkowej, gdzie silne Katowice pokonały resztę Polski, 2:0. Odbyły się również zawody w tenisie ziemnym. Wśród kobiet najlepsza była Iwona Łukaszewicz z Warszawy, a wśród mężczyzn Tymoteusz Machorski z Katowic.

Zwycięzcy regat i zawodów sportowych zostali nagrodzeni pucharami oraz nagrodami, które zostały ufundowane przez wydawnictwa prawnicze Wolters Kluwer oraz C.H. Beck, otrzymali również prezenty z firmy Bi-Es Uroda oraz obuwie sportowe od sponsora Pana Marcina Deutera.

Goście

XXX Jubileuszową edycję rejsu zaszczyciło wielu gości – przedstawicieli władz samorządowych, w tym prezes NRA adw. Przemysław Rosati, prezes Biblioteki Palestry adw. Andrzej Zwara, przewodniczący Komisji Integracji Środowiskowej Kultury Sportu i Turystyki NRA adw. Stanisław Estriech, Rzecznik Dyscyplinarny Adwokatury adw. Ewa Krasowska, członkowie Naczelnej Rady Adwokackiej: adw. Anisa Gnacikowska i adw. Stanisław Kłys, dziekan ORA w Olsztynie, adw. Stefan Salomon, adw. Jowita Grochowska – Dziekan ORA w Białymstoku oraz adw. Bartosz Przeciechowski – Dziekan ORA w Lublinie i sternik jednej z załóg. W rejsie brał również udział aktualny wicedziekan ORA w Olsztynie, adw. Jerzy Dobrzański.

Uczestnicy Rejsu wysłuchali wykładu adw. Przemysława Rosatiego oraz adw. Andrzeja Zwary, na temat nowych technologii w pracy adwokatów, cyberbezpieczeństwa i ochrony tajemnicy zawodowej.

Data XXXI Rejsu po Jezioraku

Organizatorzy serdecznie zapraszają na przyszłoroczny XXXI rejs po Jezioraku, który odbędzie się w dniach 1-4 czerwca 2023.