22.05.2023 / Wiadomości

Izba Adwokacka w Warszawie podpisała porozumienie z Uczelnią Łazarskiego

Dzisiaj w siedzibie ORA w Warszawie doszło do podpisania porozumienia między Izbą Adwokacką w Warszawie a Uczelnią Łazarskiego. Inicjatorkami podpisania porozumienia są adw. dr Katarzyna Gajowniczek-Pruszyńska – Wicedziekan ORA w Warszawie oraz adw. Joanna Tkaczyk-Lipnicka – Przewodnicząca Komisji ds. wsparcia w wykonywaniu zawodu.

Porozumienie w imieniu izby podpisali dziekan ORA w Warszawie adw. Mikołaj Pietrzak oraz adw. dr Katarzyna Gajowniczek-Pruszyńska, w imieniu Uczelni Łazarskiego dr hab. Anna Konert, prof. Uczelni Łazarskiego – Dziekan Wydziału Prawa i Administracji.

Podpisane porozumienie określa obszary i zasady w zakresie przedsięwzięć o charakterze naukowym i dydaktycznym. Zakres współpracy dotyczy w szczególności:

• podejmowania przedsięwzięć na rzecz wspierania inicjatyw o charakterze edukacyjnym, w tym rozpoznawania aktualnych trendów w sferze kształcenia oraz identyfikacji potrzeb rynku pracy;
  • działań mających na celu organizowanie wykładów, spotkań, konferencji a także wspólnych projektów naukowych;
  • podejmowania inicjatyw na rzecz doskonalenia kompetencji studentów, w tym wymianę doświadczeń i dobrych praktyk związanych z kształceniem;
  • współpracy w zakresie praktyk i staży studenckich.

O działaniach realizowanych w ramach podpisanego porozumienia będziemy informować na bieżąco.