14.09.2022 / Wiadomości

I edycja ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Adwokaci rozjaśniają prawo” – zachęcamy do zgłaszania się do programu!

Szanowni Koleżanki i Koledzy,

chcielibyśmy Państwa poinformować oraz zachęcić do udziału w organizowanej przez Komisję Edukacji Prawnej Naczelnej Rady Adwokackiej I edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Adwokaci rozjaśniają prawo”.

Wydarzenie skierowane jest do uczniów szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych.

Zajęcia w naszej Izbie prowadzone będą przez edukatorów – adwokatów i aplikantów adwokackich. Zajęcia mają zostać przeprowadzone do końca września 2022 roku w oparciu o przygotowaną przez NRA prezentacje oraz scenariusz lekcji, w szkołach i placówkach, które zgłosiły się do udziału w programie.

Zajęcia będą prowadzone w wymiarze dwóch godzin lekcyjnych, edukatorzy otrzymają 3 punkty szkoleniowe w ramach realizacji obowiązku doskonalenia zawodowego.

W związku z powyższym Komisja Wizerunku, Komunikacji i Edukacji Społecznej zwraca się do zainteresowanych adwokatów oraz aplikantów – członków Izby Adwokackiej w Warszawie o przesłanie informacji dotyczącej gotowości wzięcia udziału w akcji drogą mailową na adres komisja.wizerunku@ora-warszawa.com.pl do dnia 17 września 2022 roku. Zajęcia zostaną przeprowadzone w około 20 szkołach, dlatego o udziale w programie decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Po zgłoszeniu do programu każdy edukator otrzyma mailowo scenariusz zajęć oraz prezentację, która należy wykorzystać podczas zajęć.

adw. Tymoteusz Paprocki

Przewodniczący Komisji Wizerunku, Komunikacji i Edukacji Społecznej