FAW i CM IA w Warszawie zaprasza: Szkolenie podstawowe z mediacji

Fundacja Adwokatury Warszawskiej we współpracy z Centrum Mediacji Izby Adwokackiej w Warszawie serdecznie zapraszają członków naszej Izby do udziału w szkoleniu podstawowym z mediacji.

Podstawowe szkolenie z mediacji jest zgodne ze Standardami Szkolenia Mediatorów uchwalonymi przez Społeczną Radę do Spraw Alternatywnych Metod Rozwiązywania Konfliktów i Sporów przy Ministrze Sprawiedliwości (Uchwała nr 1/2023 z dnia 23 marca 2023 r. w sprawie przyjęcia standardów szkolenia mediatorów).

Szkolenie obejmuje 44 godziny dydaktyczne i jego ukończenie umożliwia wystąpienie do Prezesa Sądu Okręgowego z wnioskiem o wpisanie osoby, która ukończyła szkolenie na listę stałych mediatorów (przy spełnieniu pozostałych wymogów ustawowych) oraz wpis na listę Centrum Mediacji Izby Adwokackiej w Warszawie.

Informacje organizacyjne:

• szkolenie będzie składało się z dwóch części: stacjonarnej i on-line;
  • część szkolenia (on-line) zostanie przeprowadzona przed częścią stacjonarną, w dniach:

6 kwietnia sobota w godzinach od 9:30 do 14:30,
7 kwietnia niedziela w godzinach od 9:30- 14:30

• część stacjonarna odbędzie się w siedzibie Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie (sala im. Krajewskiego, Al. Ujazdowskie 49) w dniach:

19 kwietnia piątek w godzinach od 9:00 do 19:00
20 kwietnia sobota w godzinach od 9:00 do 19:00
21 kwietnia niedziela w godzinach od 9:00 do 19:00

• w trakcie części stacjonarnej zapewniony zostanie serwis kawowy;• łącznie szkolenie obejmie 44 godziny dydaktyczne;
  • ukończenie szkolenia będzie wiązało się z uzyskaniem zaświadczenia o odbyciu kursu, wystawionego przez Centrum Mediacji Izby Adwokackiej w Warszawie,
  • szkolenie jest odpłatne, a udział w nim wymaga uprzedniej rejestracji i opłacenia udziału;
  • z ukończeniem szkolenia wiąże się również wykonanie obowiązku doskonalenia zawodowego;
  • warunkiem przeprowadzenia szkolenia jest zebranie przynajmniej 20 osób chętnych. W razie niezgłoszenia się wystarczającej liczby osób szkolenie może zostać odwołane.

Prowadzący:

Szkolenie poprowadzą adwokaci i mediatorzy o dużym i uznanym doświadczeniu trenerskim:

• adw. Marta Chmielewska– Prezes Centrum Mediacji Izby Adwokackiej w Warszawie. Stała mediatorka przy Sądzie Okręgowym w Warszawie i Sądzie Okręgowym Warszawa Praga w Warszawie. Mediatorka Centrum Mediacji przy NRA oraz GRO Global. Decyzjami Prezesa Sądu Okręgowego w Warszawie oraz Prezesa Sądu Okręgowego Warszawa – Praga w Warszawie zasiliła kręgi stałych mediatorów warszawskich – osób uprawnionych do przeprowadzania postępowania mediacyjnego w sprawach karnych. Mediatorka po egzaminie walidacyjnym „Prowadzenie mediacji sądowych i pozasądowych w sprawach cywilnych”. Autorka tekstów dotyczących mediacji karnych i rodzinnych oraz redaktorka e-booka „Mediacje w sprawach mieszkaniowych”.
  • adw. dr Jakub Szczepkowski– Wiceprezes Centrum Mediacji Izby Adwokackiej w Warszawie.
    Stały mediator przy SO w Warszawie i SO Warszawa Praga w Warszawie. Mediator CM przy KIG, CM przy NRA oraz CM Izby Adwokackiej w Warszawie. Mediator po egzaminie walidacyjnym „Prowadzenie mediacji sądowych i pozasądowych w sprawach cywilnych”. Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego Izby Adwokackiej w Warszawie. Autor publikacji naukowych, w tym dotyczących mediacji.
  • adw. Martyna Maciejewska-Przyłucka– Przewodnicząca Centrum Mediacji przy Szczecińskiej Izbie Adwokackiej. Absolwentka studiów podyplomowych „Profesjonalny Mediator Gospodarczy” UAM. Specjalistka w sprawach karnych – gospodarczych. Stała mediatorka przy Sądzie Okręgowym w Szczecinie, w tym osobnej liście uprawniającej do prowadzenia postępowania mediacyjnego w sprawach karnych. Członkini Rady Konsultacyjnej Centrum Mediacji przy Naczelnej Radzie Adwokackiej w latach 2019-2024. Wykładowczyni na aplikacji adwokackiej SIA z zakresu ADR i prawa karnego, naukowo zajmująca się zagadnieniami mediacji karnej. Autorka publikacji naukowych o mediacji i negocjacjach, współautorka publikacji „Mediacja w praktyce mediatora i pełnomocnika”. Uczestniczka wielu konferencji naukowych z zakresu stosowania mediacji w sprawach cywilnych, karnych, medycznych i gospodarczych.

Koszt szkolenia wynosi 1 400 zł brutto.

Wniesienie opłaty warunkuje możliwość udziału w szkoleniu. Wystawiamy FV.

Konto do wpłat Fundacja Adwokatury Warszawskiej: 65 1050 1025 1000 0090 8201 0076

Rejestracja

Aby zarejestrować się na szkolenie należy wysłać zgłoszenie z wykorzystaniem formularza zapisów w Panelu Adwokata. Formularz znajduje się w zakładce Komunikacja/ Ankiety.

Decyduje kolejność zgłoszeń.

Po zapisie na Panelu Adwokata trzeba wysłać potwierdzenie przelewu na adres centrum.mediacji@ora-warszawa.com.pl. Dopiero wniesienie płatności i dokonanie zgłoszenia będzie gwarantowało Państwa udział w szkoleniu.

Serdecznie zapraszamy do udziału!