Eliminacje Turnieju Wiedzy Aplikanta za nami

W dniu 30 stycznia br. Samorząd Aplikantów Adwokackich Izby Warszawskiej przy wsparciu Komisji Integracji Środowiskowej Kultury i Sportu przeprowadził Eliminacje Turnieju Wiedzy Aplikanta. Uroczysty Finał konkursu odbędzie się w Arkadach Kubickiego podczas XII. Karnawałowego Balu Aplikantów Adwokackich – w sobotę 10 lutego 2024 r.

Partnerem merytorycznym Turnieju Wiedzy jest Wydawnictwo C.H. Beck, które stworzyło jeden z najpopularniejszych systemów informacji prawnej – LEGALIS.

Wydawnictwo jest fundatorem nagród dla uczestników oraz przygotowało pytania konkursowe z zakresu objętego szkoleniem aplikantów adwokackich: prawa i postępowania cywilnego, prawa karnego i administracyjnego, a także prawa gospodarczego i etyki adwokackiej. Zestawy pytań zostały przekazane na ręce prowadzących Turniej przez Kamila Kowalskiego – przedstawiciela Wydawnictwa.

Eliminacje do turnieju poprowadzili apl. adw. Miłosz Kołcz-Otwinowski, apl. adw. Anna Pietrzyk oraz apl. adw. Katarzyna Mikke. Wszystkich gości przywitała apl. adw. Ewa Błędniak. Punktację skrupulatnie na tablicy oznaczała niezastąpiona apl. adw. Wioleta Komuda. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali też apl. adw. Rafał Skaradziński oraz apl. adw. Anna Polimeno.

W piątej edycji Turnieju udział wzięło 8 drużyn:

Drużyna nr 1: apl. adw. Michał Rutkowski i apl. adw. Mateusz Rubaj
Drużyna nr 2: apl. adw. Daisy Miriam Skrzypek i apl. adw. Diana Milewska
Drużyna nr 3: apl. adw. Kacper Łada i apl. adw. Karolina Łagocka-Zielenkiewicz
Drużyna nr 4: apl. adw. Ola Szkodzińska i apl. adw. Tomasz Kapica – FINALIŚCI
Drużyna nr 5: apl. adw. Agnieszka Leonkiewicz i apl. adw. Marek Laskowski – FINALIŚCI
Drużyna nr 6: apl. adw. Piotr Krajewski i apl. adw. Paweł Knoblauch (Izba Adwokacka w Olsztynie) – FINALIŚCI
Drużyna nr 7: apl. adw. Paweł Bandzerewicz i apl. adw. Jakub Mróz-Mroziński
Drużyna nr 8: apl. adw. Ignacy Strzałkowski i apl. adw. Paweł Stefański

Do Wielkiego Finału przeszły drużyny nr 4, 5 i 6. Po raz pierwszy w finale znalazły się aż dwie drużyny aplikantów, którzy właśnie rozpoczęli szkolenie w naszej Izbie. Ponadto, jako trzecia drużyna zakwalifikowała się reprezentacja Izby Adwokackiej w Olsztynie.

Składamy gratulacje wszystkim Uczestnikom za walkę do samego końca, mnóstwo emocji i poczucie humoru! Warto dodać, że pytania nie należały do najłatwiejszych. Decydowała nie tylko wiedza, ale koncentracja i refleks.

Cieszymy się, że konkurs to także doskonała okazja do integracji i spotkania towarzyskiego. Rozmowy w kuluarach trwały do późnych godzin.

Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki od Wydawnictwa C.H. Beck oraz Terminarze Adwokata przekazane przez adw. Joannę Tkaczyk Lipnicką, Przewodniczącą Komisji ds. Wsparcia w Wykonywaniu Zawodu.

***

10 lutego 2024 roku – XII Bal Aplikantów Adwokackich oraz Finał Turnieju Wiedzy Aplikanta – nad przebiegiem Finału czuwać będzie jury w składzie:

adw. dr Katarzyna Gajowniczek-Pruszyńska, Przewodnicząca Jury Wicedziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie
adw. Jakub Jacyna, Sekretarz Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie
adw. Marta Tomkiewicz-Januszewska, Opiekun 1 roku szkolenia.

Informujemy, że zostało już tylko 100 biletów na Bal dla aplikantów w cenie 250 zł od osoby.

Zapisy przez formularz:

Zapraszamy do śledzenia aktualności na Facebooku: https://www.facebook.com/events/302120639460205

W przypadku pytań dotyczących Balu Aplikantów prosimy o kontakt drogą mailową: BalAplikantow2024@gmail.com

Serdecznie zapraszamy!

adw. Monika Rajska