Debata „Gdyby tylko wiedział, co oni wiedzą… O tajemnicy adwokackiej i radcowskiej w postępowaniu karnym” – zaproszenie

Serdecznie zapraszamy aplikantki i aplikantów na pierwsze spotkanie z cyklu „Karne debaty” organizowane przez Kolegium Prawa Akademii Leona Koźmińskiego, które odbędzie się w poniedziałek, 20 października br. o godz. 18.00. Tematem debaty będzie tajemnica adwokacka i radcowska w postępowaniu karnym.

Paneliści:

  • SSN w st. spocz. Stanisław Zabłocki, były Prezes Sądu Najwyższego kierujący pracą Izby Karnej,
  • prok. Justyna Brzozowska, Naczelnik 2 Wydziału Przestępczości Finansowo-Skarbowej Prokuratury Regionalnej w Warszawie,
  • adw. dr Katarzyna Gajowniczek-Pruszyńska, Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie,
  • r.pr. Marta Stryjek, Sekretarz Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie,
  • r.pr. prof. dr hab. Rafał Stankiewicz, Członek Prezydium Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie, Kierownik Ośrodka Badań, Studiów i Legislacji Krajowej Izby Radców Prawnych,
  • adw. Marta Tomkiewicz-Januszewska, obrończyni w sprawach karnych, Członkini Zarządu Amnesty International Polska, Sędzia Sądu Dyscyplinarnego Izby Adwokackiej w Warszawie.

 Tematyka debaty obejmuje:

  • źródła tajemnic adwokackiej i radcowskiej;
  • funkcje tajemnic;
  • przedmiot tajemnic;
  • tajemnica adwokacka/radcowska a tajemnica obrończa;
  • krąg podmiotów obowiązanych do zachowania tajemnicy;
  • dopuszczalność i zakres zwolnienia;
  • przesłanki zwolnienia;
  • przedmiot zwolnienia (osoby, dokumenty);
  • procedura zwolnienia;
  • zagrożenia w praktyce.

Tytuł debaty: Gdyby tylko wiedział, co oni wiedzą… O tajemnicy adwokackiej i radcowskiej w postępowaniu karnym.

Miejsce: Aula L. Koźmińskiego (bud. C), Akademia Leona Koźmińskiego, ul. Jagiellońska 59

Termin: 20 października 2025 r.

Godzina: 18.00

 

W razie potrzeby Organizator wystawi zaświadczenia o uczestnictwie (w formie elektronicznej).

Serdecznie zapraszamy!