Akcja charytatywna „Adwokaci dzieciom uchodźców”

EDIT 4 marca: Ogromnie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zbiórkę! Jeden transport już odjechał, nasz magazyn znów jest wypełniony po brzegi. Zwracamy uwagę, iż największe zapotrzebowanie jest na środki higieniczne i drogeryjne, leki niewymagające recepty, przekąski dla dzieci, czy zabawki. Bardzo prosimy o nieprzywożenie ubranek, chętnie natomiast przyjmiemy koce, ręczniki oraz komplety pościeli.

Wojna dotyka zawsze najsłabszych i bezbronnych. Należą do nich dzieci. W kontekście wojny na Ukrainie Naczelna Rada Adwokacka zwraca się do adwokatów i aplikantów adwokackich do wzięcia udziału w koleżeńskiej zbiórce darów dla dzieci uchodźców. Akcja zostanie przeprowadzona w porozumieniu z ośrodkami dla cudzoziemców.

Zbiórka ma charakter wewnętrzny, o przekazywanie darów proszeni są adwokaci i aplikanci adwokaccy.

Ogólnopolskim koordynatorem zbiórki jest adw. Agnieszka Aleksandruk-Dutkiewicz, w poszczególnych okręgowych radach adwokackich  zbiórką zajmować się będą izbowi koordynatorzy Komisji Wizerunku NRA.

W naszej, warszawskiej izbie akcję koordynuje:  adw. Martyna Klimowicz – m.klimowicz@knw.pl

Akcja wsparcia i zbiórka skupia się głównie na pomocy dzieciom, które z dnia na dzień musiały opuścić swoje domy i często nie mają podstawowych rzeczy osobistych.

Prosimy o zbiórkę: dziecięcych ubrań, butów, kosmetyków, chemii, zabawek. Koordynatorzy wkrótce opublikują listę najpotrzebniejszych artykułów, po uzyskaniu jej ze strony ośrodków dla cudzoziemców.

Dary są przyjmowane od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Biura ORA w Warszawie (al. Ujazdowskie 49)  – 9.00-17.00. Zaczynamy już od najbliższego poniedziałku, tj. 28 lutego br.

Więcej szczegółów: https://www.adwokatura.pl/z-zycia-nra/adwokaci-dzieciom-uchodzcow-zbiorka-darow/