8 i 13 kwietnia br. – „Wojna w Europie – perspektywy dla Polski” – dwa spotkania z drem adw. Jackiem Bartosiakiem

Komisja Historii i Tradycji Adwokatury Warszawskiej przy ORA Warszawie serdecznie zaprasza na dwa spotkania z drem adw. Jackiem Bartosiakiem pt. „Wojna w Europie – perspektywy dla Polski”. Spotkania odbędą się w następujących terminach: 8 kwietnia br. w godz.18.00-20.00 (część I) i 13 kwietnia br. w godz.18.00-20.00 (część II).

Oba spotkania odbędą się w sali im. Henryka Krajewskiego w siedzibie ORA w Warszawie przy al. Ujazdowskich 49.

Spotkania poprowadzą: adw. Ziemisław Gintowt i adw. Maciej Marek Kamiński.

 

Liczba miejsc w formie stacjonarnej ograniczona do 50 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Linki do zapisów:

8 kwietnia br. w godz.18.00-20.00 (część I) – https://bit.ly/3iVPcSu

13 kwietnia br. w godz.18.00-20.00 (część II) – https://bit.ly/36NsrxF

 

Wydarzenia będą także transmitowane na żywo na kanale YouTube ORA w Warszawie.

Linki do transmisji:

8 kwietnia br. w godz.18.00-20.00 (część I) – https://youtu.be/L2gejvu5Sg0

13 kwietnia br. w godz.18.00-20.00 (część II) – https://youtu.be/VGRZFUW9G58

 

Dr Jacek Bartosiak – założyciel i właściciel Strategy&Future

Autor książek „Pacyfik i Eurazja. O wojnie”, wydanej w 2016 roku, traktującej o nadchodzącej rywalizacji wielkich mocarstw w Eurazji i o potencjalnej wojnie na zachodnim Pacyfiku, „Rzeczpospolita między lądem a morzem. O wojnie i pokoju”, wydanej w 2018 roku, o sytuacji geostrategicznej Polski i Europy w dobie rywalizacji mocarstw w Eurazji wraz ze szczegółowym przedstawieniem teatru wojny i nowoczesnej sztuki wojskowej, oraz „Przeszłość jest prologiem” na temat zmian geopolitycznych we współczesnym świecie.

Dyrektor Programu Gier Wojennych i Symulacji Fundacji Pułaskiego; Senior Fellow w The Potomac Foundation w Waszyngtonie, współzałożyciel „Play of Battle”, zajmującej się przygotowywaniem symulacji wojskowych; współpracownik Nowej Konfederacji oraz New Generation Warfare Centre w Waszyngtonie; członek zespołu doradczego pełnomocnika rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego (2017–2018), prezes zarządu spółki Centralny Port Komunikacyjny Sp. z o.o. (2018–2019).

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, adwokat i partner zarządzający w kancelarii adwokackiej zajmującej się obsługą biznesu od 2004 roku.

Ekspert do spraw geopolityki i geostrategii, uczestnik debaty na temat sytuacji strategicznej Europy Środkowo-Wschodniej, zachodniego Pacyfiku i Eurazji – wypowiada się na ten temat na konferencjach w kraju i za granicą oraz w mediach.