01.02.2023 / Sport

18. Bieg Memoriałowy im. Adwokata Ryszarda Porzyckiego w Jakuszycach

5-8 stycznia br. w Jakuszycach odbył się już 18., a zatem pełnoletni, Weekend na nartach biegowych i Bieg Memoriałowy im. Adwokata Ryszarda Porzyckiego. Ta adwokacka impreza sportowa wpisała się na stałe do zimowego kalendarza. Frekwencja dopisała jak zwykle, pomimo zdecydowanie jesiennej aury. Na szczęście, dzięki staraniom adw. Andrzeja Wosińskiego z Izby Łódzkiej oraz adw. Ludwika Żukowskiego z Izby Warszawskiej, wszyscy chętni mogli okazję spróbować sił w jeździe na nartorolkach, co było niezmiernie ciekawym doświadczeniem.

Z uwagi na warunki atmosferyczne JURY postanowiło, że Memoriałowe Biegi narciarskie nie odbędą się w żadnej kategorii. Ostatecznie rywalizacja przybrała formę wyścigów „Nordic Walking” na dystansie nieco ponad 5 km.  Zaszczytne 3. miejsce w tej kategorii zajął nasz izbowy kolega adw. Krzysztof Komarowski.  Adw. Ludwik Żukowski tym razem zakończył rywalizację na 19. miejscu.  Ta dyscyplina okazała się, wbrew pozorom, niezwykle wymagająca, a zawodnicy nie odpuszczali aż do samego końca.

Szczęśliwi uczestnicy szczególne podziękowania kierują do adw.  Andrzeja Wosińskiego, który jest

głównym organizatorem i przede wszystkim sercem tego wspaniałego wydarzenia. Jego ogrom pracy i zaangażowania nie sposób przecenić.

Wszystkie nasze koleżanki i kolegów Izbowych zapraszamy za rok!

Adw. Ludwik Żukowski

Członek Komisji Integracji Środowiskowej Kultury i Sportu