Okręgowa Rada Adwokacka wraz z Sekcją Prawa Rodzinnego, Sekcją Praw Dziecka oraz Komisją ds. Sekcji Tematycznych działającymi przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie oraz Wydział Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego mają zaszczyt zaprosić Państwa na III odsłonę Konferencji pt. „Adwokat dla rodziny – interdyscyplinarne ujęcie dobra dziecka”.
Konferencja odbędzie się w formule stacjonarnej, 29 maja 2025 roku w Auli Starego BUW-u Uniwersytetu Warszawskiego przy ulicy Krakowskie Przedmieście 26/28 w Warszawie w godzinach 9.00-15.30.
LINK do rejestracji https://www.ora-warszawa.com.pl/wydarzenie/iii-odslona-konferencji-pt-adwokat-dla-rodziny-interdyscyplinarne-ujecie-dobra-dziecka/
Opis:
Celem panelu będzie analiza podmiotowości dziecka w różnych obszarach i perspektywach. Człowiek stanowi nie tylko obiekt rozwoju, lecz także jego podmiot. W ujęciu humanistycznym, podmiotowość oznacza to, że człowiek ma określoną tożsamość, która go odróżnia od innych, a jego własna działalność zależy w znacznym stopniu od niego samego. Zaproszeni do panelu eksperci będą rozważać takie zagadnienia jak poczucie własnej odrębności dziecka wobec innych osób i otaczającego ją świata, zdolność dziecka do kierowania własnym postępowaniem i ponoszenia odpowiedzialności za własne decyzje oraz za przestrzeganie norm moralnych i prawnych. Dyskusja będzie zogniskowana wobec takich zagadnień jak: podmiotowość dziecka w postępowaniu cywilnym, podmiotowość dziecka w procedurach medycznych, podmiotowość dziecka w badaniach sądowych, podmiotowość dziecka w sieci oraz podmiotowość dziecka w badaniach społecznych.
Udział prelegentów w osobach sędziów, prokuratorów, adwokatów, psychologów, socjologów, pracowników naukowych i innych specjalistów, umożliwi szerokie spojrzenie na kwestie procesu z udziałem rodziny i dziecka z perspektywy zarówno profesjonalnych pełnomocników, jak i jego uczestników.
Konferencja kierowana jest zarówno do adwokatek, adwokatów i aplikantów adwokackich, jak i innych specjalistów uczestniczących w procedurach prawnych związanych z rodziną czy dziećmi, tj. sędziów, radców prawnych, psychologów, socjologów, kuratorów sądowych oraz przedstawicieli nauki.
Dla uczestników konferencji przewidziane są zaświadczenia potwierdzające udział w wydarzeniu.
Z wyrazami szacunku
Organizatorzy
Komisja ds. Sekcji Tematycznych:
adw. dr Kamil Szmid
adw. Dominika Tomaszewska
adw. Karolina Marszałek
Wydział Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji:
dr hab. Magdalena Szafranek
Sekcja Prawa Rodzinnego:
adw. Dominika Tomaszewska
adw. Katarzyna Lauritsen
adw. Katarzyna Łangowska
adw. Katarzyna Wróbel-Koczułap
adw. Kamila Zagórska
adw. Karolina Dec
apl. adw. Żaneta Majewska
Sekcja Praw Dziecka:
adw. Karolina Marszałek
r.pr. Joanna Repeć
apl. adw. Klaudia Judzewicz
adw. Emilia Naumann
apl. adw. Julia Galbarska
adw. Hanna Szkodlarek-Kownacka