Wydarzenia ORA

Ogłoszenie – Kancelaria Prof. Marek Wierzbowski i Partnerzy – Adwokaci i Radcowie Prawni

Kancelaria Prof. Marek Wierzbowski i Partnerzy – Adwokaci i Radcowie Prawni zaprasza do aplikacji na stanowisko Associate w ramach praktyki rynków kapitałowych, prawa spółek, transakcji M&A.

Opis stanowiska:

  • Obsługa prawna klientów Kancelarii w zakresie wszelkiego typu transakcji na rynku kapitałowym, na rzecz podmiotów krajowych i zagranicznych: emitentów papierów wartościowych, inwestorów, domów maklerskich, funduszy inwestycyjnych oraz instytucji rynku kapitałowego;
  • Obsługa prawna klientów Kancelarii w zakresie spraw korporacyjnych, w tym: obsługa organów spółek, opracowywanie projektów dokumentów, m. in. uchwał, opinii, memorandów prawnych, projektów umów (dokumentów transakcyjnych);
  • Kompleksowe doradztwo prawne na rzecz klientów Kancelarii w procesie fuzji, przejęć, a także przekształceń spółek prawa handlowego, w tym: doradztwo w procesach negocjacyjnych, przygotowywanie procesu transakcji, koordynacja procesów due diligence.

Od kandydatów na stanowisko oczekujemy:

  • Statusu aplikanta I lub II roku aplikacji radcowskiej  lub adwokackiej;
  • Praktyki zawodowej w obszarze rynków kapitałowych, prawa spółek, transakcji M&A;
  • Bardzo dobrej, praktycznej znajomości zagadnień z ww. zakresu;
  • Znajomości języka angielskiego z uwzględnieniem terminologii prawniczej, umożliwiającej swobodną komunikację z klientem, a także sporządzanie pism;
  • Wysokiej motywacji do pracy i rozwoju zawodowego;
  • Zorientowania na obsługę prawną klienta biznesowego, w tym przede wszystkim spółek giełdowych;
  • Doskonałej organizacji pracy, także pod presją czasu.

Oferujemy :

  • Współpracę w zgranym zespole wysokiej klasy doświadczonych specjalistów przy ciekawych i złożonych, często interdyscyplinarnych projektach i precedensowych sprawach;
  • Przyjazną atmosferę współpracy;
  • Możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych;
  • Wynagrodzenie adekwatne do poziomu doświadczenia i kompetencji.

Osoby zainteresowane prosimy o nadsyłanie CV wraz z listem motywacyjnym na adres e-mail: office@wierzbowski.com;

Na każdej stronie dokumentów aplikacyjnych prosimy o dopisanie następującej klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji, zgodnie z Ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2018 r. poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).”