Oferty

Spółka zajmująca się faktoringiem poszukuje do stałej współpracy radcy prawnego/adwokata na stanowisko koordynatora działu prawnego (tzw. inhouse lawyer)

Zakres obowiązków:

- analiza dokumentacji pod kątem możliwości skierowania sprawy na drogę postępowania sądowego; 

- prowadzenie postępowań sądowych i egzekucyjnych w imieniu spółki, w tym w szczególności cywilnych, upadłościowych i karnych; 

- współudział w tworzeniu wewnętrznych procedur związanych z pracą działu prawnego i windykacyjnego spółki;

- współpraca z innymi departamentami w celu usprawnienia przepływu dokumentacji i informacji koniecznych do efektywnego przeprowadzenia postępowań sądowych i egzekucyjnych;

- prowadzenie postępowań innych niż sądowe o odzyskanie wierzytelności;

- sporządzanie opinii prawnych w sprawach dotyczących spółki, w tym w szczególności w zakresie umów zawieranych z klientami, dostawcami i ubezpieczycielami, tj. projektów umów, regulaminów, wypowiedzeń, monitów, taryf opłat i prowizji.

Od kandydatów wymagana jest dobra znajomość języka angielskiego, a także otwartość na nowe wyzwania i rozwój zawodowy.

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie CV oraz krótkiego listu motywacyjnego, a także ewentualnie innych dokumentów poświadczających kwalifikacje kandydata, na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Przesyłaną dokumentacje prosimy opatrzyć adnotacją o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.  

Kancelaria „Drzewiecki, Tomaszek i Wspólnicy” sp.k. nawiąże współpracę z adwokatem

Poszukujemy osoby z bardzo dobrą samoorganizacją pracy, zaangażowaniem oraz poczuciem odpowiedzialności za realizowane zadania.

Wymagania:

  • doświadczenie w pracy w kancelarii;
  • wiedza i doświadczenie z zakresu prawa cywilnego, prawa pracy;
  • doświadczenie w zakresie prawa własności intelektualnej, w szczególności prawa znaków towarowych i prawa autorskiego oraz prawa z zakresu nieuczciwej konkurencji;
  • biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie z uwzględnieniem języka prawniczego;
  • wysokie umiejętności organizacyjne oraz zdolności analityczne.

Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie aplikacji – CV i listu motywacyjnego, w języku polskim i angielskim do dnia 27 października 2017 roku na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dopiskiem „Rekrutacja – dział IP”, opatrzonych klauzulą następującej treści: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2016 r. poz. 922, z późn. zm.)”.

Zastrzegamy sobie możliwość skontaktowania się tylko z wybranymi kandydatami.

Kancelaria poszukuje aplikanta, adwokata lub radcy prawnego

Kancelaria poszukuje aplikanta, adwokata lub radcy prawnego zajmującego się prawem gospodarczych w zakresie inwestycji budowlanych, infrastrukturalnych i/lub przemysłu.

Wymagania konieczne:

  • doświadczenie w zakresie obsługi prawnej inwestorów lub generalnych wykonawców lub innych uczestników procesu budowlanego, ewentualnie obsługi prawnej przemysłu,
  • znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym sporządzanie opinii prawnych oraz prowadzenie korespondencji i negocjacji,
  • rozpoczęta aplikacja lub status adwokata lub radcy prawnego,
  • gotowość do odbywania podróży służbowych na terenie Polski (zazwyczaj jednodniowych).

Nadto mile widziane (choć nie jest wymagane) doświadczenie z zakresu prawa zamówień publicznych oraz prowadzenia spraw sądowych.

Zgłoszenia (CV) wraz ze wskazaniem konkretnych dotychczas wykonywanych obowiązków u obecnego/poprzedniego pracodawcy oraz określeniem oczekiwań finansowych prosimy kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., z umieszczeniem w tytule maila: rynek infrastruktury. List motywacyjny nie jest wymagany.

Kancelarii Adwokackiej Aleksandry Walkiewicz poszukuje aplikanta

Kancelarii Adwokackiej Aleksandry Walkiewicz, ul. Świętokrzyska 16/32; 00-050 Warszawa poszukuje aplikanta

Kancelaria ściśle współpracuje z Kancelarią Adwokacką Marii Wentlandt-Walkiewicz w Łodzi.

Zajmuje się szerokim spektrum prawa cywilnego i obsługą klienta indywidualnego, przede wszystkim sprawy odszkodowawcze, rodzinne i spadkowe.

Wpadkowo prawo karne i prawo pracy.

Kontakt: 605-561-399.