Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie

Wykaz kandydatów do wpisu na listę adwokatów Izby Adwokackiej w Warszawie

 

Wykaz kandydatów do wpisu na listę adwokatów Izby Adwokackiej w Warszawie

Wykaz nr 33/16

Wykaz nr 34/16

 

Stanowisko ORA w Warszawie oraz Sekcji Praw Człowieka przy ORA w Warszawie

W związku z uchwaleniem przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 2 grudnia 2016 r. Ustawy o zmianie ustawy – Prawo o zgromadzeniach („Nowelizacja prawa o zgromadzeniach”) oraz przekazaniem tekstu ustawy do Senatu, Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie wraz z Sekcją Praw Człowieka przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie przyjęła stanowisko w sprawie uchwalonej przez Sejm nowelizacji prawa o zgromadzeniach.

więcej

Komunikat w sprawie nowych legitymacji dla adwokatów i prawników zagranicznych z UE

Listy adwokatów, których legitymacje wpłynęły do biura ORA:

więcej

Konkurs na plakat pt. "Adwokat. Profesjonalista”

Komisja Wizerunku i Komunikacji przy ORA w Warszawie ogłasza konkurs na plakat Izby Adwokackiej w Warszawie pt. „Adwokat. Profesjonalista”. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w konkursie i nadsyłania prac, które zostaną ocenione przez Komisję Konkursową na początku przyszłego roku.

więcej

Kolejne spotkanie Sekcji Prawa i Postępowania Karnego

View the embedded image gallery online at:
http://www.ora-warszawa.com.pl/pl/?p=2#sigFreeId3ac13ad5d1

17 listopada br. w siedzibie Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie odbyło się kolejne już spotkanie Sekcji Prawa i Postępowania Karnego dotyczące nowelizacji kodeksu postępowania karnego wprowadzonej ustawą z dnia 11 marca 2016 r. o zmianie ustawy Kodeks postępowania karnego oraz niektórych innych ustaw, w szczególności zaś postępowania odwoławczego.

więcej

„Najnowsze zmiany w K.C. i w K.P.C.”

Komisja Doskonalenia Zawodowego przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie uprzejmie zawiadamia, że w dniu 3 grudnia 2016 r. (sobota) w godz. 10.00-16.45 w siedzibie Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie w Al. Ujazdowskich 49 odbędzie się szkolenie r. pr. dr Arkadiusza Turczyna pod tytułem: „Najnowsze zmiany w K.C. i w K.P.C.” 

więcej

OGŁOSZENIE: KONKURS NA OPIEKUNÓW PIERWSZEGO, DRUGIEGO I TRZECIEGO ROKU SZKOLENIA APLIKANTÓW ADWOKACKICH IZBY ADWOKACKIEJ W WARSZAWIE

Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie, chcąc zapewnić jak najlepszą komunikację poszczególnych roczników aplikantów adwokackich z organami Izby Adwokackiej, zaprasza Koleżanki i Kolegów - Adwokatki i Adwokatów do składania ofert na stanowiska opiekunów pierwszego, drugiego i trzeciego roku aplikacji adwokackiej w Warszawie. Okręgowa Rada Adwokacka dokona wyboru opiekunów pierwszego, drugiego i trzeciego roku, spośród nadesłanych zgłoszeń.

więcej