Serdecznie zapraszamy aplikantów adwokackich naszej izby w dniu 20 czerwca br. na kolejną część WARSZTATÓW KRASOMÓWCZYCH „Język giętki” z zakresu szkolenia umiejętności wystąpień przed sądem. Tym razem kazusy będą dotyczyć zagadnień z prawa cywilnego i rodzinnego. Warsztaty poprowadzą adw. Małgorzata Tyszka-Hebda oraz adw. Małgorzata Supera.

.”…aby język giętki powiedział wszystko co pomyśli głowa…”
Juliusz Słowacki

Nikogo nie trzeba przekonywać, że adwokat i aplikant adwokacki powinien być dobrym mówcą, który wie co chce powiedzieć i potrafi to powiedzieć.

Wnioski wypływające z wyników i ocen jurorów podczas corocznego izbowego konkursu krasomówczego aplikantów adwokackich naszej izby skłaniają do stwierdzenia, że konieczne jest wprowadzenie zajęć z zakresu doskonalenia wystąpień i wypowiedzi publicznych przez aplikantów adwokackich jako stałego punktu szkolenia.

Zapraszam zatem wszystkich aplikantów adwokackich Izby Warszawskiej do udziału w pierwszej edycji warsztatów szkoleniowych – cz. II – w celu zwiększenia wiedzy i umiejętności wystąpień aplikantów adwokackich przed sądem W SPRAWACH CYWILNYCH.

Odbędą się one 20 czerwca 2017 r. w siedzibie Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie sala im. Henryka Krajewskiego w godzinach od 10 – 17, rejestracja od 9.30.

Wszystkich zainteresowanych proszę o kierowanie zgłoszeń udziału w warsztatach na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 16 czerwca 2017 r. Decyduje kolejność zgłoszeń. Każdy zgłaszający się aplikant adwokacki otrzyma w wiadomości zwrotnej kazus do przygotowania wystąpienia podczas warsztatów. Wystąpienia będą nagrywane a następnie odtwarzane i oceniane, za pisemną zgodą uczestników.

Program warsztatów:

9.30 – 10.00 rejestracja,
10.00 – 10.30 wprowadzenie do zasad i przebiegu warsztatów, merytoryczne wystąpienia prowadzących – adw. Małgorzaty Tyszki-Hebdy oraz adw. Małgorzaty Supery
10.30 – 13.30 wystąpienia aplikantów 8 min. dla każdego, w zależności od ilości uczestników,
13.30 – 13.45 – przerwa,
13.45 – 16.45 odtworzenie i szczegółowe omówienie wystąpień wraz z podsumowaniem.

Zaplanowany czas wystąpień oraz szczegółowego omówienia i odtworzenia nagrań uzależnione jest ostatecznie od ilości uczestników.

Warunkiem przystąpienia do warsztatów jest przesłanie skanu pisemnej zgody (druk do pobrania) na utrwalenie wizerunku podczas szkolenia.

adw. Katarzyna Gajowniczek-Pruszyńska
Przewodnicząca Szkolenia Aplikantów Adwokackich

43 ORA KRASOMOW cywil 600x314