19 sierpnia br. kilkunastu spośród członków Koła Seniorów przy ORA w Warszawie skorzystało z zaproszenia Państwa Małgorzaty i Waldemara Gujskich do złożenia wizyty w Ich dworze w miejscowości Gałki.

Gospodarze bardzo serdecznie nas powitali i przedstawili, bogato ilustrowane fotografiami, Ich działania związane z restauracją zniszczonego dworu. Godne najwyższego podziwu jest to, że budynek, jak i jego otoczenie, zyskały taki kształt, w jakim znajduje się obecnie.

Dwór pełni nie tylko funkcje mieszkalne, jest to także żywe muzeum. Kolekcja wspaniała. To liczne militaria z Naszej chlubnej przeszłości, tkaniny, obrazy, meble. A w tym otoczeniu toczy się życie rodzinne Gospodarzy i Ich najbliższych.

Uczestnicy spotkania także wzbogacili zbiory Państwa Gujskich porcelanową owocierą z końca XIX stulecia. Gospodyni Pani Małgorzata przyjęła nas godnym i wyszukanym poczęstunkiem.
Atmosfera, jaka dzięki Gospodarzom, otoczyła nas w czasie pobytu w Gałkach pozostawi w naszej pamięci obrazy i emocje związane z wizytą u Państwa Gujskich.

Zapraszamy na Youtube.pl, aby obejrzeć Dwór w Gałkach

Przewodniczący Koła Seniorów przy ORA w Warszawie
Adwokat Andrzej Lagut