Aktualności

Komunikat w sprawie nowych legitymacji dla adwokatów i prawników zagranicznych z UE

Listy adwokatów, których legitymacje wpłynęły do biura ORA:

Zaproszenie na spotkanie z autorką książki "Płeć powstania warszawskiego"

Szanowni Państwo

Przewodnicząca Zespołu ds Kobiet przy Naczelnej Radzie Adwokackiej serdecznie zaprasza na spotkanie z książką " Płeć powstania warszawskiego " i jej autorką Weroniką Grzebalską, które odbędzie się w dniu 24 października 2014 r. godz. 17 w siedzibie NRA.

adw. Katarzyna Gajowniczek-Pruszyńska
Przewodnicząca Zespołu ds Kobiet przy NRA

Komunikat prasowy rzecznika prasowego Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie w związku z zatrzymaniem prawnika Stanisława Sz.

Szanowni Państwo

W związku z zatrzymaniami osób podejrzanych o szpiegostwo na rzecz Rosji, w szczególności zaś prawnika Stanisława Sz. informuję, iż Stanisław Sz. nie był i nie jest wpisany na listę adwokatów. Z ubolewaniem zauważam, że w przestrzeni medialnej wielokrotnie podawano błędnie jakoby podejrzany miał być adwokatem.

Lista adwokatów jest jawna. To, czy dana osoba jest adwokatem, bez jakichkolwiek problemów można sprawdzić korzystając z oficjalnej wyszukiwarki znajdującej się na stronie http://www.rejestradwokatow.pl/.

Niezwykle istotne dla Adwokatury jest rzetelne informowanie opinii publicznej

adw. Michał Fertak

Rzecznik Prasowy

Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie

Ekonomiczne podejście do przestępczości- KDZ

Szanowni Państwo,

W imieniu adwokata Zbigniewa Banaszczyka, Przewodniczącego Komisji Doskonalenia Zawodowego Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie uprzejmie informuję, że w dniu:

-  21 października 2014 r. (wtorek) odbędzie się wykład dr Jacka Czabańskiego: „Ekonomiczne podejście do przestępczości”

Uwaga: Wykład odbędzie się w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania z siedzibą w Warszawie przy ul. Pawiej 55, sala nr 67, (tuż obok recepcji), w godzinach 18.00-20.00.
Uprzejmie prosimy o zabranie ze sobą legitymacji adwokackich.

Z poważaniem,
Anna Kleiber