PROTEST ADWOKATÓW

30 czerwca 2015 r. odbył się pierwszy protest w historii Adwokatury Polskiej zorganizowany przez Okręgową Radę Adwokacką w Warszawie, z inicjatywy Dziekana, adw. Pawła Rybińskiego. Przemarsz adwokatów, aplikantów oraz przedstawicieli innych zawodów prawniczych wyruszył spod siedziby Ministerstwa Sprawiedliwości zmierzył pod Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, gdzie uczestnicy protestu przekazali swoje postulaty na ręce reprezentanta Pani Premier Ewy Kopacz.

W imieniu protestujących adwokatów, radców prawnych i aplikantów: Dziekan Izby Adwokackiej w Warszawie - adw. Paweł Rybiński, Kierownik Szkolenia Aplikantów Adwokackich i członek ORA - adw. Anna Maria Borkowska oraz Przewodniczący Samorządu Aplikantów Izby Adwokackiej w Warszawie - apl. adw. Michał Pomorski złożyli List do Pani Premier Ewy Kopacz.

List do Pani Premier

Wykaz kandydatów do wpisu na listę adwokatów Izby Adwokackiej w Warszawie

Odpowiedź na pismo Prezesa NRA w sprawie protestu adwokatów

Szanowni Państwo,

poniżej zamieszczamy odpowiedź Dziekana Izby Adwokackiej w Warszawie adw. Pawła Rybińskiego na pismo Prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej adw. Andrzeja Zwary w sprawie protestu adwokatów w dniu 30 czerwca 2015 r.

odpowiedź Dziekana Izby Adwokackiej w Warszawie

pismo Prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej