Aktualności

Akcja Pro Bono " Wiosna Prawników i Dziennika Gazety Prawnej"

Informujemy o wspólnej inicjatywie NRA, KIRP, Dziennika Gazety Prawnej i Stowarzyszenia Wiosna.

Adwokaci i aplikanci adwokaccy mogą dołączyć do wyjątkowej akcji pro bono „Wiosna Prawników i Dziennika Gazety Prawnej”. W ramach projektu „Szlachetnej Paczki” 13 grudnia adwokaci i radcy prawni udzielać będą porad prawnych osobom w trudnej sytuacji materialnej, podopiecznym Stowarzyszenia Wiosna.  

Akcja organizowana jest wspólnie z Dziennikiem Gazetą Prawną, Stowarzyszeniem Wiosna i Krajową Izbą Radców Prawnych. Patronat honorowy objął Prezydent RP Bronisław Komorowski.

Porady prawne udzielane będą w dniu finału projektu Szlachetnej Paczki – 13 grudnia, przez ok. cztery godziny, w 19 punktach w największych miastach Polski.

Adwokaci i aplikanci adwokaccy, którzy chcą dołączyć do akcji, mogą zarejestrować się na stronie: https://prawnicy.wiosna.org.pl/ .

Stowarzyszenie Wiosna jest otwarte również na inną formę współpracy z prawnikami. Można dołączyć do „Klubu WiP” poprzez regularne wpłaty na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia, po 22 listopada br. można zostać darczyńcą Szlachetnej Paczki i przygotować paczkę dla konkretnej rodziny, można też ufundować indeks Akademii Przyszłości dla konkretnego dziecka, którego rodzina znajduje się w trudnej sytuacji materialnej. Więcej informacji o projektach znajduje się na stronie: http://www.wiosna.org.pl .

Szlachetna Paczka istnieje od 13 lat. Zapoczątkował ją w Krakowie ks. Jacek Stryczek, który z grupą studentów z duszpasterstwa akademickiego przygotował paczki świąteczne dla 30 potrzebujących rodzin. Z roku na rok akcja cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W ubiegłym roku 530 500 darczyńców przekazało paczki 17 684 rodzinom. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, darczyńców i dobroczyńców, na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia rodziny otrzymują paczki odpowiadające ich indywidualnym potrzebom. Rodziny i ich potrzeby są starannie identyfikowane przez wolontariuszy Stowarzyszenia.

Zapraszamy do włączenia się w akcję.

Międzynarodowa Konferencja w Lublanie

Instytut Prawa Cywilnego, Porównawczego i Międzynarodowego Prywatnego na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Mariborze we współpracy z Instytutem Prawa Porównawczego na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Lublanie, organizuje międzynarodową konferencję naukową pt. „Europejskie wymiary gromadzenia dowodów w procedurze cywilnej ", która odbędzie się w dniach 15 i 16 stycznia 2015 roku na Wydziale Prawa w Lublanie.

Ze względu na znaczny udział międzynarodowych ekspertów w tym wydarzeniu, konferencja będzie doskonałą okazją do dyskusji na różne tematy prawne, a także umożliwi uczestnikom wymianę krajowych doświadczeń. Więcej na temat konferencji na www.acj.si/en.

Wykaz kandydatów do wpisu na listę adwokatów Izby Adwokackiej w Warszawie

Wykaz kandydatów do wpisu na listę adwokatów Izby Adwokackiej w Warszawie

więcej

Komunikat w sprawie nowych legitymacji dla adwokatów i prawników zagranicznych z UE

Listy adwokatów, których legitymacje wpłynęły do biura ORA:

więcej