Aktualności

Wykaz kandydatów do wpisu na listę adwokatów Izby Adwokackiej w Warszawie

Wykaz kandydatów do wpisu na listę adwokatów Izby Adwokackiej w Warszawie

więcej

Środowiskowy Konkurs Krasomówczy dla aplikantów Adwokackich Izby Adwokackiej w Warszawie

Z przyjemnością Informujemy, że w dniu 9 maja 2015 roku odbył się Środowiskowy Konkurs Krasomówczy dla aplikantów Adwokackich Izby Adwokackiej w Warszawie. Jury w składzie: Przewodniczący: Dziekan adw. Paweł Rybiński, Członkowie: adw. Anna Czepkowska-Rutkowska, adw. Katarzyna Gajowniczek-Pruszyńska, adw. Grzegorz Majewski, adw. Andrzej Rościszewski wyłoniło zwycięzców:
I miejsce – apl. adw. Marek Damian Smaroń
II miejsce – apl. adw. Karolina Zalewska-Zbiciak
III miejsce – apl. adw. Katarzyna Cukierska i apl. adw. Bartosz Lewandowski


Wyróżnienia: apl. adw. Agata Borek, apl. adw. Anna Mikołajczyk, apl. adw. Piotr Kuźnicki

Gratulujemy!

ZAPISY NA BIEG POWSTANIA WARSZAWSKIEGO – 25 LIPCA 2015 ROKU

W imieniu Naczelnej Rady Adwokackiej informujemy, że ruszyły już zapisy do adwokackiej grupy w Biegu Powstania Warszawskiego. Wydarzenie to z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród Palestry. W zeszłym roku w Biegu udział wzięło ponad 300 adwokatów i aplikantów z całej Polski.

Jubileuszowa 25-ta edycja odbędzie się w sobotę, w dniu 25 lipca 2015 roku. W grupie adwokackiej mogą pobiec także rodziny i przyjaciele. Bieg rozpocznie się na Stadionie Polonii Warszawa, gdzie dla naszej grupy stworzona zostanie strefa adwokata. Obie trasy na dystansie 5 km oraz 10 km przebiegać będą ulicami Starego Miasta. Na czele grupy adwokackiej tradycyjnie pobiegnie Prezes Naczelnej Rady Adwokackiej adw. Andrzej Zwara.

Zapisy trwają do dnia 21 czerwca 2015 roku. Ilość miejsc jest ograniczona. Wpisowe wynosi 61,50 złotych (jest to opłata wpisowa oraz koszt koszulki), które należy wpłacać na konto NRA: 78 1160 2202 0000 0000 6084 9149. W tytule należy wpisać: „Bieg Powstania Warszawskiego" i nazwiska osób, za które wpłacane są pieniądze. Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pakiety startowe będą do odebrania w biurze NRA, w dniach 21-23 lipca br., w godz. 9.00 - 15.00 (pokój biura prasowego) oraz w dniu Biegu w strefie adwokata od godziny 18.00. Zapisów należy dokonywać przez link na stronie:


http://www.adwokatura.pl/integracja/dolacz-do-grupy-adwokatow-biegu-powstania-warszawskiego/

Szkolenie z mediacji karnych

Centrum Mediacyjne przy NRA zaprasza na I specjalistyczne szkolenie poświęcone mediacjom karnym. Odbędą się one 23 maja w Warszawie - zostało kilka ostatnich, wolnych miejsc. Szkolenie przeznaczone jest dla mediatorów-adwokatów, ale również dla adwokatów specjalizujących się w sprawach karnych, z minimum 3 letnim doświadczeniem w prowadzeniu spraw karnych.

Szkolenie ma charakter modułowy. Uczestnicy szkolenia otrzymają wcześniej literaturę specjalistyczną z zakresu mediacji, w szczególności karnej, na podstawie której przygotują samodzielnie pisemne opracowanie wskazanych zagadnień. Drugi moduł, to intensywny, jednodniowy, 10-godzinny warsztat z symulacjami mediacji karnych - zaplanowany na 23 maja.

Szkolenie ma na celu przygotowanie adwokatów do prowadzenia mediacji karnych w związku ze zmianami legislacyjnymi, które wejdą w życie 1 lipca 2015 r.

Liczebność grupy szkoleniowej wynosi maksymalnie 20 osób.

W ramach szkoleń uczestnikom zapewniony zostanie komplet materiałów szkoleniowych oraz przygotowany na czas szkolenia catering. Każdy z uczestników otrzyma na koniec szkolenia certyfikat potwierdzający jego ukończenie.

Program szkolenia obejmuje m.in. takie zagadnienia jak: sprawiedliwość naprawcza, procedury i etapy mediacji w sprawach karnych, komunikacja w mediacji, rola mediatora, psychologiczne i społeczne korzyści stosowania mediacji, a także ćwiczenia praktyczne.

Koszt szkolenia: 250 zł plus VAT.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres Centrum Mediacyjnego: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , więcej informacji pod numerem telefonu Centrum: 22 505-25-20.

O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.