Aktualności

Uchwała ORA w Warszawie z dnia 25.11.2015 r.

Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie przyłącza się do stanowiska Prezydium NRA wyrażonego w uchwale z dnia 24 listopada 2015 r. o numerze 105/2015 i jednocześnie wskazuje, iż wraz z przedstawicielami innych warszawskich samorządów prawniczych należy podjąć konkretne działania, aby mówić jednym apolitycznym głosem w obronie zasad funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości.

Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie zobowiązuje Dziekana, aby wystąpił w imieniu Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie do przedstawicieli warszawskiego sądownictwa, Okręgowej Izby Radców Prawnych, Stowarzyszenia Prokuratorów, Izby Komorniczej i Izby Notarialnej, a także do przedstawicieli innych zawodów prawniczych z propozycją współpracy w celu wypracowania wspólnego stanowiska.

Wykaz kandydatów do wpisu na listę adwokatów Izby Adwokackiej w Warszawie

Wykaz kandydatów do wpisu na listę adwokatów Izby Adwokackiej w Warszawie

Wykaz nr 43/15

 

Konferencja "Stawki mniejsze niż życie" 05.12.2015

W dniu 5 grudnia 2015 r. (sobota) w godzinach 9.30-15.00 w siedzibie ORA w Warszawie, Al. Ujazdowskie 49, sala im. H. Krajewskiego odbędzie się konferencja Naukowa "Stawki mniejsze niż życie - system pomocy prawnej z urzędu w Polsce, stan obecny, wyzwania i perspektywy". Adw. Łukasz Supera wraz z Zespołem ds. Konferencji Naukowych Koła Młodych Adwokatów przy ORA w Warszawie serdecznie zapraszają do wzięcia udziału.

Zaproszenie

Program

Bibliografia

Dni Kultury Adwokatury Polskiej w Krakowie 19-22.11.2015

Okręgowa Rada Adwokacka w Krakowie i Komisja Integracji Środowiskowej, Kultury, Sportu i Turystyki Naczelnej Rady Adwokackiej zapraszają w dniach 19-22 listopada 2015r. na V-tą edycję Dni Kultury Adwokatury Polskiej w Krakowie.

Szczegółowe informacje:

http://adwokatura.krakow.pl/komunikat/dni-kultury-adwokatury-polskiej-w-krakowie-19-22-listopada-2015-roku

ADWOKATURA JEST MOJĄ MIŁOŚCIĄ

W czwartek, 5 listopada br., o godzina 18.00. Sala im. Henryka Krajewskiego w siedzibie Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie zaczyna wypełniać się po brzegi. Wchodzą koledzy i koleżanki adwokata Czesława Jaworskiego. Pojawiają się znamienici adwokaci i sędziowie. Nie brakuje aplikantów adwokackich i przedstawiciel młodego pokolenia warszawskiej adwokatury. Wszyscy przyszli, aby oddać hołd Mistrzowi. Czuć atmosferę wyjątkowego wieczoru – wieczoru tożsamości warszawskiej Adwokatury.

więcej