Aktualności

Adwokacka Akademia Golfa

W związku z planowanym meczem golfowym OIRP Warszawa vs. Izba Adwokacka w Warszawie, w dniu 26 października 2014 r., na polu golfowym Lisia Polana, połączonym z szkoleniem i wykładem przeprowadzonym przez mec. Ludwika Żukowskiego dot. zagadnień na pograniczu prawa sportu i prawa cywilnego, a także z nadchodzącymi Mistrzostwami Polski Adwokatów i Prawników w Golfie Warszawa 2015 r., zapraszamy początkujących golfistów lub osoby zainteresowane rozpoczęciem nauki gry w golfa na Adwokacką Akademię Golfa w dwóch niezależnych terminach, tj. dnia 7 i 9 października 2014 r. o godz. 17:20 w Golf Parks Wilanów (ul. Z. Vogla 19).

Podczas Akademii uczestnicy dowiedzą się nieco o sprzęcie, o podstawowych zasadach gry, technikach uderzeń piłki, a następnie pod okiem instruktorów sami odbędą trening pod okiem profesjonalnych instruktorów.  

Plan Akademii:

godz. 17:20-17:30 – omówienie zasad gry;

godz. 17:30-19:00 – strzelnica golfowa (ćwiczenie uderzeń oraz celności); chipping green (ćwiczenie związane z wbiciem piłki na green w okolice dołka); putting green (ćwiczenie związane z wbiciem piłki do dołka na bardzo krótko wystrzyżonym poletku z dołkami, tzw. green);

godz. 19:00-19:10 -  zakończenie akademii i podsumowanie.  

W dn. 9 października 2014 r. po zakończeniu akademii zostanie rozegrany mini konkurs „Closest to the Pin” i „Putting Competition” dla uczestników Akademii z dnia 7 października i 9 października 2014 r.  Konkurs jest uwzględniony w cenie Akademii zarówno 7 i 9 października.  

Cena:  80 PLN/osobę za Akademię (jeden dzień tj. 7 października albo 9 października) lub 150 PLN/osobę za Akademię (dwa dni tj., 7 i 9 października 2014 r.).  

W związku z tym, iż odbycie się Akademii zarówno 7 jak i 9 października uzależnione jest od liczby zgłoszeń, osoby chętne prosimy o zgłoszenie swojego uczestnictwa drogą email na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z załączonym potwierdzeniem zapłaty w wysokości 50% ceny do dn. 6 października 2014 r.

Szczegółowe informacje w załączeniu.  W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z apl. adw. Arturem Dejnowiczem pod numerem tel. +48 609 553 447.

Dane do przelewu: Golf Parks Poland Sp. z o.o., nr .konta: 22 1160 2202 0000 0001 1949 9655

Partnerem szkolenia jest Szkoła Prawa Procesowego Ad Exemplum, która ufundowała książki lub skrypty dla każdego z uczestników oraz nagrody w konkursach. 

Z koleżeńskimi pozdrowieniami,

adw. Monika Rajska/Przewodnicząca Komisji Kultury Sportu i Turystyki
apl. adw. Artur Dejnowicz/Organizator Akademii oraz Meczu OIRP Warszawa vs. Izba Adwokacka w Warszawie

II Turniej Sportów Rakietowych o Puchar Dziekana OIRP w Warszawie

W imieniu Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie zapraszamy do udziału w II Turnieju Sportów Rakietowych o Puchar Dziekana OIRP w Warszawie, który odbędzie się w dniu 18 października 2014 roku, w godzinach 9.00–18.00, na dolnych kortach Klubu Warszawianka, przy ul. Piaseczyńskiej 71  (korty twarde).

Turniej rozgrywany jest w konkurencji głównej:

1. RACKETLON obejmującej trzy dyscypliny: badminton, tenis i tenis stołowy;

oraz dwie kategorie:

- gra pojedyncza kobiet,

- gra pojedyncza mężczyzn

a także w konkurencjach dodatkowych:

2. Badminton open,

3. Tenis stołowy open,

4. Tenis open,

5. Speed badminton open.

W zależności od liczby i rodzaju zgłoszeń, organizator zastrzega możliwość rozegrania odrębnych zawodów w poszczególnych dyscyplinach (badminton, tenis i tenis stołowy) lub ustalenia innego podziału uczestników na kategorie.  Limit uczestników w konkurencji Racketlon to 32 osoby, w pozostałych kategoriach limit wynosi 12 zawodników. Turniej będzie rozgrywany systemem pucharowym, lub grupowo pucharowym, w zależności od ilości zgłoszeń.

Wpisowe wynosi 50 zł. Zgłoszenia na załączonym formularzu przyjmowane są do dn. 14 października 2014 r., pod adresem mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , ewentualnie telefonicznie przez panią Dominikę Korzińską, tel. 22 862-41-69(-71) wew. 134 oraz mec. Tomka Nawrota, tel. 501 134 753.

Z koleżeńskimi pozdrowieniami,
adw. Monika Rajska
Przewodnicząca Komisji Kultury Sportu i Turystyki
Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie

Racketlon - Formularz zgłoszeniowy

Racketlon - Regulamin

Wyniki egzaminu wstępnego na aplikację adwokacką 2014 r

Wyniki dla poszczególnych Komisji Egzaminacyjnych:

Wyniki zostały również wywieszone w biurze ORA, Al. Ujazdowskie 49 oraz w EXTRANECIE

Do egzaminu wstępnego przystąpiło 1346 osób. Wynik pozytywny uzyskało 690 osób. Wynik negatywny- 656 osób. Zdawalność 51,3%

Osoby, które otrzymały wynik negatywny mogą złożyć wniosek o udostępnienie kopii karty odpowiedzi.

Po uzyskaniu informacji w Extranecie o możliwym terminie odbioru należy zgłosić się do Biura ORA osobiście lub z upoważnieniem w godzinach 10.00-16.00

Komunikat w sprawie nowych legitymacji dla adwokatów i prawników zagranicznych z UE

Listy adwokatów, których legitymacje wpłynęły do biura ORA:

więcej