Aktualności

Relacja z obchodów LXX rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Uroczystości związane z obchodami LXX Rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego organizowane przez Okręgową Radę Adwokacką w Warszawie odbyły się w dniu 31 lipca 2014 r. Rozpoczęła je msza św. w Kościele św. Aleksandra celebrowana przez ks. prof. Franciszka Longchamps de Berrier. We mszy uczestniczyli przedstawiciele Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie oraz Wiceprezes Naczelnej Rady Adwokackiej – adw. Jacek Trela oraz Zastępca Sekretarza Naczelnej Rady Adwokackiej – adw. Bartosz Grohman.

Po zakończeniu mszy św. delegacja Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie złożyła kwiaty pod tablicą upamiętniającą adwokatów i aplikantów adwokackich poległych w Powstaniu Warszawskim, która znajduje się w Kościele św. Jacka.

Ciąg dalszy uroczystości rozpoczął się o godz. 16:30 przed siedzibą Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie złożeniem kwiatów pod tablicą upamiętniającą adwokatów i aplikantów adwokackich, którzy zginęli w czasie II wojny światowej. Po otwarciu uroczystości Dziekan Izby – adw. Paweł Rybiński wręczył naszym gościom pamiątkowe odznaki.

więcej

Komunikat w sprawie nowych legitymacji dla adwokatów i prawników zagranicznych z UE

Listy adwokatów, których legitymacje wpłynęły do biura ORA:

więcej

Jubileuszowa, 25 Ogólnopolska Letnia Spartakiada Prawników

Szanowni Państwo

Zapraszamy do udziału w Jubileuszowej, 25. Ogólnopolskiej Letniej Spartakiadzie Prawników, która odbędzie się w dniach 10 - 14 września 2014 roku w Krakowie. Zawodom sportowym towarzyszyć będzie bogaty program imprez towarzyszących m.in. Bal Mistrzów Sportu w podziemiach Kopalni Soli w Wieliczce. 

Zmagania sportowe obejmować będą m.in. dyscypliny takie jak: strzelectwo, pływanie, siatkówka plażowa, tenis i tenis stołowy, koszykówka, badminton, bieg na orientację, streetball, brydż, pchnięcie kulą, skok wzwyż, skok w dal, przeciąganie liny, sztafeta.

Zgłoszenia można przesyłać do 17 sierpnia 2014 roku za pośrednictwem strony: http://www.spartakiada2014.com.pl/

Jednocześnie informujemy, że zostało już ostatnie miejsca na Balu Sportowca w Wieliczce, i o udziale w Balu zadecyduje kolejność zgłoszeń.
 
Uczestnicy Spartakiady zostaną zakwaterowani w obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, gdzie odbywać się będzie również większość zawodów sportowych.

Zawody organizuje Stowarzyszenie „Spartakiada Prawników 2014″ pod honorowym patronatem Prezesa Sądu Apelacyjnego w Krakowie. 

Patronem wydarzenia jest także Adwokatura Polska.

Szczegółowy program imprezy dostępny jest na stronie:

http://www.spartakiada2014.com.pl/?p=403

Z koleżeńskimi pozdrowieniami

adw. Monika Rajska
Komisja Kultury Sportu i Turystyki
Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie

Zaproszenie do udziału w uroczystościach związanych z obchodami LXX Rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w dniu 31 lipca 2014 r.

Szanowna Pani Mecenas,
Szanowny Panie Mecenasie,
Koleżanki i Koledzy,

W imieniu Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie zapraszam Państwa serdecznie do udziału w uroczystościach związanych z obchodami LXX Rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Obchody rozpoczną się w dniu 31 lipca 2014 r. o godzinie 9:00 mszą św., która zostanie odprawiona w Kościele św. Aleksandra przy pl. Trzech Krzyży w Warszawie. Następnie o godz. 16:30 odbędzie się ciąg dalszy oficjalnych uroczystości – złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą adwokatów i aplikantów adwokackich przed siedzibą Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie w al. Ujazdowskich 49.

Z wyrazami szacunku
adw. Anna Czepkowska-Rutkowska
Sekretarz Okręgowej Rady Adwokackiej
w Warszawie