Aktualności

Uchwała ORA w Warszawie z dnia 25.11.2015 r.

Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie przyłącza się do stanowiska Prezydium NRA wyrażonego w uchwale z dnia 24 listopada 2015 r. o numerze 105/2015 i jednocześnie wskazuje, iż wraz z przedstawicielami innych warszawskich samorządów prawniczych należy podjąć konkretne działania, aby mówić jednym apolitycznym głosem w obronie zasad funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości.

Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie zobowiązuje Dziekana, aby wystąpił w imieniu Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie do przedstawicieli warszawskiego sądownictwa, Okręgowej Izby Radców Prawnych, Stowarzyszenia Prokuratorów, Izby Komorniczej i Izby Notarialnej, a także do przedstawicieli innych zawodów prawniczych z propozycją współpracy w celu wypracowania wspólnego stanowiska.

Wykaz kandydatów do wpisu na listę adwokatów Izby Adwokackiej w Warszawie

Wykaz kandydatów do wpisu na listę adwokatów Izby Adwokackiej w Warszawie

Wykaz nr 43/15

 

Konferencja "Stawki mniejsze niż życie" 05.12.2015

Już w sobotę - 5 grudnia br. w sali im. Henryka Krajewskiego odbędzie się Konferencja Naukowa "STAWKI MNIEJSZE NIŻ ŻYCIE SYSTEM POMOCY PRAWNEJ Z URZĘDU W POLSCE, STAN OBECNY, WYZWANIA I PERSPEKTYWY”. Zgłoszenia na Konferencję prosimy kierować na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zapraszamy na stronę na portalu Facebook, na której dostępne jest Wydarzenie: https://www.facebook.com/stawki.mniejszenizzycie
Udział w Konferencji pozwala uzyskać 6 punktów w ramach szkolenia zawodowego. Konferencja jest bezpłatna.

Zaproszenie

Program

Bibliografia

Dni Kultury Adwokatury Polskiej w Krakowie 19-22.11.2015

Okręgowa Rada Adwokacka w Krakowie i Komisja Integracji Środowiskowej, Kultury, Sportu i Turystyki Naczelnej Rady Adwokackiej zapraszają w dniach 19-22 listopada 2015r. na V-tą edycję Dni Kultury Adwokatury Polskiej w Krakowie.

Szczegółowe informacje:

http://adwokatura.krakow.pl/komunikat/dni-kultury-adwokatury-polskiej-w-krakowie-19-22-listopada-2015-roku

ADWOKATURA JEST MOJĄ MIŁOŚCIĄ

W czwartek, 5 listopada br., o godzina 18.00. Sala im. Henryka Krajewskiego w siedzibie Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie zaczyna wypełniać się po brzegi. Wchodzą koledzy i koleżanki adwokata Czesława Jaworskiego. Pojawiają się znamienici adwokaci i sędziowie. Nie brakuje aplikantów adwokackich i przedstawiciel młodego pokolenia warszawskiej adwokatury. Wszyscy przyszli, aby oddać hołd Mistrzowi. Czuć atmosferę wyjątkowego wieczoru – wieczoru tożsamości warszawskiej Adwokatury.

więcej